Starostov gól Jugre nepomohol, skvelý Staňa vychytal triumf CSKA

NETKY.SK • 14 September 2012, 07:15 • 2 min

Starostov gól Jugre nepomohol, skvelý Staňa vychytal triumf CSKA - Hokej Vo štvrtkovom programe Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa do listiny strelcov zapísal slovenský obranca Tomáš Starosta. Jeho Jugra Chanty-Mansijsk síce viedla po dvoch tretinách

Vo štvrtkovom programe Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa do listiny strelcov zapísal slovenský obranca Tomáš Starosta. Jeho Jugra Chanty-Mansijsk síce viedla po dvoch tretinách nad Nižnekamskom o dva góly, ale tretiu časť domáci nezvládli a prehrali 2:3.
      Skvelý výkon predviedol v bránke CSKA Moskva slovenský gólman Rastislav Staňa. Na ľade Severstaľu Čerepovec zlikvidoval 43 zo 44 striel domáceho tímu a výrazne tak prispel k triumfu Moskovčanov 2:1 po predĺžení. Staňov krajan Ján Lašák si pripísal 33 zásahov v drese Chabarovsku, ktorý gólom v závere prehral 2:3 na ľade Atlantu Mytišči.
      Tomáš Záborský prihrával v tretej tretine na vyrovnávajúci gól Avangardu Omsk v dueli s Ufou, domáci napokon uspeli 2:1 po nájazdoch. Slovenský útočník svoj pokus síce nepremenil, v zápase však s viac ako 23 minútami na ľade opäť patril k najvyťaženejším hráčom Avangardu.
      Obranca Juraj Mikuš prispel prihrávkou na víťazný gól k triumfu HC Lev Praha na ľade Viťaza Čechov 2:0.

Avangard Omsk - Salavat Ufa 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
      Góly: 55. Kurjanov (ZÁBORSKÝ), rozh. nájazd Perežogin - 45. Trubačov

Barys Astana - Bars Kazaň 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
      Góly: 54. Starčenko - 22. Petrov, 30. Lahti, 48. Abdullin

Jugra Chanty-Mansijsk - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
      Góly: 23. Bočarov, 26. STAROSTA - 43. Chochrjakov, 50. Berezin, 57. Kolář

Traktor Čeľabinsk - SKA Petrohrad 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
      Góly: 4. Bulis, 60. Kuznecov - 3. Fiodorov, 15. Klimenko, 20. Klimenko

Severstaľ Čerepovec - CSKA Moskva 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)