SR - Brazília 54:60 na VC SR, rozhodla posledná štvrtina

NETKY.SK • 2 August 2010, 07:45 • 2 min

Slovenské basketbalové reprezentantky nezvládli v Košiciach na Veľkej cene Slovenska svoj záverečný duel o celkové prvenstvo, keď podľahli Brazílii 54:60 a skončili druhé. Zverenky trénerky Pokey Chatmanovej tak ukončili blok prípravy pred blížiacimi sa kvalifikačnými súbojmi na európsky šampionát 2011, ktorý sa uskutoční v Poľsku.
Slovensko - Brazília 54:60 (32:25)   Zostava a body SR: Kupčíková 9, Lukačovičová 7, Jalčová 6, Michulková 5, Lásková 4 (Jurčenková 8, Podešvová 6, Minčíková 3, Lawlessová, Čarnoká a Tetemondová po 2, Vacková 0) - Najviac bodov Brazílie: Gustavová 18, Marcalová 12. TH: 11/14-14/20, trojky: 5:6, os. chyby: 17:20, 5 faulov: Lukačovičová - Colhadová, 1100 divákov.   Slovenské reprezentantky vstúpili do zápasu dobre a po štyroch minútach viedli o sedem bodov (9:2). Húževnaté Brazílčanky však pridali a po desiatich minútach svietil na ukazovateľovi skóre stav 17:14 v prospech domácich. V úvode druhej desaťminútovky Slovenky pridali na dôraze a tri minúty pred koncom prvého polčasu viedli o deväť bodov (27:18). V zostavajúcich minútach sa nič vážnejšie neudialo a Slovenky išli do šatní so sedembodovým náskokom (32:25). Druhé dejstvo začali koncentrovaným výkonom basketbalistky Slovenska a v 27. minúte sa im podarilo zvýšiť vedenie na dvanásť bodov (42:30). O päť minút už bolo všetko inak a štrnásťbodová šnúra Juhoameričaniek znamenala obrat v skóre na 44:42 v ich prospech. Zaskočené Slovenky agresívnou hrou súpera vyrábali chybu za chybou a necelých päť minút pred koncom už prehrávali o deväť bodov (45:52) a zápas nakoniec nezvládli a prehrali ho 54:60.
Hlasy po zápase:   Natália Hejková, športová riaditeľka SR: "Je pravda, že sme nakoniec prehrali a nezvíťazili na turnaji. Posledná štvrtina nás nesmie ovplyvniť natoľko, aby sme tento turnaj pokladali za zlý. Myslím, že na turnaji sme hrali pekný basketbal a ukázali sme, že môžeme byť optimistickí pred kvalifikáciou."
Ivana Jalčová, reprezentantka SR: "Je to škoda, pretože sme boli veľmi blízko k víťazstvu. Vlastnými chybami sme si pokazili celý zápas a výsledok. Strácali sme v útoku nezmyselne lopty, takisto v obrane sme neodstavili ich hráčky a možno nám už aj chýbali fyzické sily, keďže v hale bolo veľmi horúco."
výsledok druhého zápasu:   Srbsko - Rusko 69:88 (37:38)