Southampton prehral s Manchestrom City 0:3 a prepustil mu 2. priečku

NETKY.SK • 1 December 2014, 08:41 • 2 min

LONDÝN - Anglický futbalový klub Southmapton prišiel o päťzápasovú sériu bez prehry i druhú priečku v tabuľke Premier League, keď v nedeľňajšom zápase 13. kola podľahol Manchestru City 0:3. Na druhú pozíciu poskočili práve "Citizens", ktorí majú na konte 27 bodov, o jeden viac ako ich súper.

Hostia sa ujali vedenia v 51. minúte zásluhou Yaya Toureho. V 74. však prišli o stopéra Eliaquima Mangalu, ktorý išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. Manchester City aj napriek tomu pridal ešte dva presné zásahy. V 80. minúte skóroval Frank Lampard a o osem minút neskôr zavŕšil skóre Gael Clichy.