Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. feb. 2023Veronika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
10.01.2021 13:09 Domov
Slovensko zachvátila epidémia obezity!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.01.2021 13:09 Domov

Slovensko zachvátila epidémia obezity!Zdá sa, že okrem súčasnej pandémie na Slovensko útočí i epidémia obezity! Správa o plnení Národného akčného plánu v prevencii obezity na roky 2015 až 2025 potvrdila, že nadváhu a obezitu pri sebahodnotení uvádza 51,5 % Slovákov vo veku nad 15 rokov.


BRATISLAVA 10. januára  - Správa o plnení Národného akčného plánu v prevencii obezity na roky 2015 až 2025,  na základe podpísania 

Európskej charty boja proti obezite (ďalej len „ charta“ ), na ministerskej konferencii 16. novembra 2006 v Istanbule ako reakciu na výzvu, ktorú pre zdravie predstavuje epidémia obezity, prijala na zasadnutí vlády Slovenskej republiky už 9. januára 2008 Národný program prevencie obezity. Týmto krokom zároveň vláda Slovenskej republiky potvrdila, že zdravotníctvo a zdravie obyvateľov Slovenskej republiky je jej prioritou. Slovenská republika svojou účasťou a aktívnym vystupovaním týmto deklarovala záväzok posilniť aktivity zamerané na boj proti obezite.  

Zdá sa, že okrem súčasnej pandémie na Slovensko útočí i epidémia obezity!

 

Nadváhu a obezitu pri sebahodnotení uvádza 51,5 % Slovákov vo veku nad 15 rokov. Materiálom sa tento týždeň zaoberala vláda z dôvodu, že správa o plnení akčného plánu

sa predkladá v polovici obdobia plnenia. Akčný plán má začleniť medzi populáciu prevenciu a zmierniť tak súčasný nepriaznivý vývoj výskytu obezity na Slovensku. 

Zámerom je hlavne znížiť mieru obezity populácie Slovenska podľa odporúčaní OECD zo 16,9 % obéznych v roku 2015 na 15,8 %.


Z odhadov vyplýva, že 37 % celkovej chorobnosti na Slovensku v roku 2017 bolo možné prisúdiť rizikovým faktorom súvisiacim so životným štýlom.

Podľa údajov OECD bola prevalencia obezity za rok 2016 na Slovensku 16,3 %, pričom cieľom je zníženie miery obezity populácie na 15,8 % v roku 2025.

 

"Cieľom by preto malo byť naďalej implementovať národné programy primárnej a sekundárnej prevencie ochorení," uvádza sa v materiáli, ktorý vláda vzala na vedomie.
 reklama


reklama


Zdroj: SITA/ UVZSR/ fb Beh.sk/Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok