Slovenské reprezentantky vo volejbale nestačili na favorizované Češky a prehrali 0:3

NETKY.SK • 15 Jún 2023, 08:15 • 2 min

NITRA - Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli v treťom zápase B-skupiny Zlatej Európskej ligy. V stredu v Nitre nestačili na favorizované Česko a prehrali 0:3. Češky si zabezpečili postup do semifinále, Slovenky sú pred záverečným duelom na poslednom 3. mieste skupiny.

Družstvo trénera Michala Mašeka uzavrie účinkovanie v ZEL v sobotu duelom proti Rumunsku. Slovenky sú ešte v hre o postup z prípadnej tabuľky druhých tímov. To však musia zvládnuť zápas s Rumunskom za tri body a čakať na vývoj v ďalších dvoch skupinách.

Prvý set patril od úvodu Češkám. Hosťujúce hráčky dominovali a postupne si vypracovali komfortný 12-bodový náskok. Set napokon vyhrali desaťbodovým rozdielom 25:15. Slovenky v druhom dejstve zlepšili herný prejav, pridali na obetavosti, avšak aj tentoraz ťahali za kratší koniec a prehrali 20:25. Domáce hráčky si v treťom sete vypracovali náskok 15:12, napokon však nedokázali doviesť set do víťazného konca. Češky využili hneď prvý mečbal a po 82 minútach zdolali Slovenky v troch setoch.

Na snímke zľava Lucia Herdová (Slovensko) a Gabriela Orvošová (Česko) v zápase B-skupiny Zlatej európskej ligy vo volejbale žien medzi Slovenskom a Českom

Tabuľka B-skupiny: 1. Česko 3 2 1 10:5 9* 2. Rumunsko 3 1 2 5:7 3 3. SLOVENSKO 3 1 2 4:7 3 *- postup do semifinále ďalší program SR v ZEL žien: sobota 17. júna SLOVENSKO - Rumunsko /Nitra, 19.00/

Zlatá Európska liga žien, B-skupina: SLOVENSKO - Česko 0:3 (-15, -20, -19) 82 minút, rozhodovali: Jovčev (Bul.), Tiršel (SR), 600 divákov. SR: Boledovičová, Dreisigová, A. Fričová, K. Fričová, Herdová, Hrušecká, Kohútová, Šunderlíková, Körmendyová, Šepeľová, Slivková, Návratová, libero: Pállová, Magdinová Česko: Jedličková, Pavlová, Bukovská, Koulisiani, Jehlářová, Mlejnková, Smolková, Digrinová, Pelikánová, Grabovská, Orvosová, Kalhousová, Brancuská, libero: Digrinová, Kolářová