Slovenky skončili na prestížnom turnaji posledné, prehrali všetky zápasy

NETKY.SK • 6 Marec 2019, 16:14 • 2 min

LARNAKA - Slovenské futbalové reprezentantky obsadili posledné 12. miesto na medzinárodnom turnaji Women's Cup na Cypre. Zverenky trénera Petra Kopúňa v stredajšom dueli o 11. priečku podľahli Maďarkám 2:3 a neuspeli ani vo štvrtom vystúpení na tomto podujatí. Slovenky na Afroditinom ostrove predtým v rámci základnej C-skupiny prehrali hladko s Belgičankami (0:3), tesne s Nigérijčankami (3:4) i Rakúšankami (0:1).

V stredajšom záverečnom stretnutí sa futbalistky SR v 27. min ujali vedenia gólom Jany Vojtekovej. Maďarkám sa podarilo otočiť nepriaznivý stav, na polčasovú prestávku však tímy odchádzali zásluhou Lucie Ondrušovej za nerozhodného stavu 2:2.

Po zmene strán rozhodla o víťazstve maďarského družstva v 53. min Zsanett Jakabfiová, hráčka nemeckého klubu VfL Wolfsburg. Slovenky dohrávali v početnej nevýhode, po dvoch napomenutiach žltou kartou bola vylúčená striedajúca Andrea Horváthová. Informuje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Medzinárodný futbalový turnaj Women's Cup na Cypre - stredajší výsledok:

Duel o 11. miesto:

Slovensko - Maďarsko 2:3 (2:2)
Góly: 27. J. Vojteková, 41. Mosdócziová (vlastný) - 30. L. Némethová, 35. Pincziová, 53. Jakabfiová, ŽK SR: Mikolajová, A. Horváthová, ČK: 90.+ A. Horváthová (SR) po druhej ŽK

Zostava SR: Chládeková - Kulová (67. A. Horváthová), Bartovičová, L. Haršányová, J. Vojteková - Ondrušová (46. Mikolajová), Šušolová - Hmírová, D. Škorvánková, Šurnovská (74. Zdechovanová) - Fabová (63. V. Sluková)