Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Maturitná komisia
Maturitná komisia
27.05.2019 10:46 Domov
Ústne maturity na stredných školách potrvajú do konca budúceho týždňa
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.05.2019 10:46 Domov

Ústne maturity na stredných školách potrvajú do konca budúceho týždňaBRATISLAVA - Na slovenských stredných školách pokračujú maturitné skúšky. Skúšanie žiakov posledných ročníkov stredných škôl sa začalo minulý pondelok 20. mája, a potrvá do piatku 7. júna. Písomné maturity v marci absolvovalo približne 43 000 maturantov na viac ako 700 stredných školách. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.


Drvivá väčšina maturantov absolvuje maturitné skúšky zo štyroch predmetov. 

 

"V prípade gymnázií pôjde o povinný cudzí jazyk a slovenský jazyk a literatúru. K nim si mohli vybrať voliteľný predmet zo skupiny prírodovedných alebo spoločenskovedných alebo ostatných predmetov a ďalší voliteľný predmet," uviedlo ministerstvo školstva.

 

Školy, v ktorých sa vyučuje jazyk národnostných menšín, teda maďarčina a ukrajinčina, patrí výučba v tomto predmete spolu so slovenským jazykom a literatúrou aj jedným cudzim jazykom k povinným predmetom. Podľa nastavených pravidiel si teda povinne vyberajú len jeden voliteľný predmet. 

 

 

Maturitnú skúšku na stredných odborných školách (SOŠ) a konzervatóriách tvoria štyri predmety, a to slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky. "V prípade SOŠ s vyučovacím jazykom národnostných menšín k týmto štyrom predmetom pribúda ešte vyučovací jazyk," doplnilo ministerstvo školstva.

 

 

V prípade, ak sa maturantom neodarí úspešne absolvovať ústnu formu, môžu sa prihlásiť na opravný termín, ktorý sa bude konať v septembri, respektíve vo februári nasledujúceho roku. Rozhodnutie je na riaditeĺovi príslušnej strednej školy. V minulom roku absolvovalo opravnú ústnu maturitnú skúšku podľa oficiálnych počtov 2230 študentov.  

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok