Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2021Tamara
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pre lásku sa bojovať oplatí, to vie hádam každý.
Pre lásku sa bojovať oplatí, to vie hádam každý.
26.11.2020 06:01 Kultúra
Skutočná láska nehľadí ani na farbu pleti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.11.2020 06:01 Kultúra

Skutočná láska nehľadí ani na farbu pletiJej pleť je biela ako sneh, zatiaľ čo tá jeho je nepochybne tmavá. Spoločnosť, v ktorej platí tichý rasizmus, káže poddať sa pravidlám, ale srdce má, ako vždy, iný názor.


Pre lásku sa bojovať oplatí, to vie hádam každý. Problém je v tom, že väčšina má akúsi mieru znesiteľnosti, a ak sa tá prekročí, ani obrovský cit nie je dostatočnou motiváciou nevzdať sa.
 

 

Myslí si to tiež
V ľúbostnom vzťahu je všetko zložité, a platí to o to viac, ak sa doň zapletú dvaja strápení tínedžeri. Lucia Braunová si to myslí tiež, a preto napísala knihu s pútavým a zvedavosť vzbudzujúcim názvom, Všetko, na čom záleží.
 

Nové prostredie

 

Júlia je dievčina s veľkým srdcom a ešte väčším bôľom. Má akúsi traumu - akési tajomné tušenie, že kedysi ju zastihla tragédia, o ktorej sa jej ale nikto nezmienil ani slovo.
Je trochu samotárka, alebo to tak aspoň pôsobí, keď prekročí prah strednej školy ako jej novoprisťahovaná žiačka.
Nepozná nikoho, iba dávnu priateľku a je ťažké predrať sa v dave neznámych tvárí a nevyslovených tajomstiev.
 

 

Tanec
Adrián je Cigán, ale pochádza zo slušnej rodiny. Drie ako mulica a pre rodinu by ochotne obetoval aj život. Postupné dospievanie pre neho nepredstavuje bezstarostnosť, naopak, na pleciach nesie ťarchu veľkú ako jedna dedina. Rozptýlenie predstavuje iba tanec, rytmus cíti v duši, koluje mu v krvi a je súčasťou každého pohybu.

 

Zrážka

Keď jeho svet nečakane vtrhne do toho jej, môže sa stať jediné - zrodí sa láska, ktorej hĺbka prekračuje spoločenskú normu a vzájomnú odlišnosť. Zdá sa, že je to osud, že sa nad nimi Boh zľutoval a doprial im útechu v podobe blízkosti toho druhého.

 

 

Nebude to ľahké
Ak by existovala úplná a dokonalá spravodlivosť, bolo by ich spojenie bez jediného fliačika. Romantika, nanešťastie, občas s obľubou hrá krutú hru a skúša lásku dovtedy, kým sa jej to nezunuje.

 


Nebude to ľahké, až kým sa neodhalí veliké tajomstvo. Vzíde z toho aj úsmev, aj slza, aj bitka s predsudkami. Nakoniec sa ukáže, že budúcnosť sa nemôže uskutočniť, kým sa nepochová minulosť.

 

O knihe 

Lucia Braunová je nepochybne nielen talentovaná spisovateľka, ale aj výnimočná znalkyňa ľudskej povahy. Do navonok jednoduchého príbehu vložila napätie, lásku, ale predovšetkým dušu. Všetko, na čom záleží, je povinný liek pre každú vekovú kategóriu.

 

Zakúpiť sa dá s pomocou pár kliknutí.
https://www.martinus.sk/?uItem=815961reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok