Skalica dala Zvolenu takmer desiatku, Slovan i Košice zaváhali doma

NETKY.SK • 23 Január 2012, 08:38 • 2 min

Ani jednému z dvojice vedúcich tímov tabuľky slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sa nepodarilo v nedeľňajšom 41. kole získať všetky body. HC Košice i Slovan Bratislava zaváhali identicky v domácom prostredí, po predĺžení a podľahli zhodným výsledkom 2:3 - Košičania prehrali vo východniarskom derby s Popradom, kým Slovan nestačil na Martin.
      Udalosťou kola bola aj vysoká výhra štvrtej Skalice nad piatym Zvolenom, triumf 9:1 zariadil piatimi asistenciami Žigmund Pálffy, hostia zaznamenali čestný úspech pri stave 9:0.
      Vo zvyšných dvoch zápasoch vyhrali pred vlastnými divákmi Trenčín nad Nitrou (3:2) i Banská Bystrica nad Žilinou (3:1).

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 9:1 (2:0, 6:0, 1:1)
      Góly: 21., 25. Obdržálek, 31., 7. Vyrúbalík, 17. Lušňák, 29. Konečný, 36. Kutálek, 37. Klejna, 50. Školiak - 51. Otčenáš. Rozhodovali: Homola, Polák (obaja ČR) - M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 6:8, navyše: Ťavoda (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 25. Škrečko za Sáblika (Zvolen), 2316 divákov

HC Košice - HK AutoFinance Poprad 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
      Góly: 17. Miklík, 58. Slimák - 14. Rapáč, 57. Vaic, 62. Balán. Rozhodovali: P. Grečko - P.Korba, Smrek, vylúčení: 7:8, navyše Škovira (Poprad) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 50. minúta Mlynarovič (Košice) zapojil sa do hry, 6414 divákov

Dukla Trenčín - HK Nitra 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
      Góly: 15. Pardavý, 32. Mikula, 49. Sojčík - 42. Hamrák, 51. Tománek. Rozhodovali: Jonák - Návratek, Kacej, vylúčení: 7:9, navyše: Šťastný, Bíro 10 minút za protesty - Mašlonka 10 minút za protesty, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1290 divákov

Slovan Bratislava - MHC Mountfield Martin 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
      Góly: 21. Lipiansky, 40. Kukumberg - 43. Markovič, 60. Galamboš,  65. Kriška. Rozhodovali: Müllner - Stano, Brath, vylúčení: 4:5, navyše: Škoda (Martin) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 4451 divákov

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
      Góly: 4. a 45. Kristoffersson, 30. Jokila - 22. Rób. Huna. Rozhodcovia Lauff - Gavalier, Rovenský, vylúčení 3:8, navyše Ďurkech (Žilina) za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:0, v oslabení 0:1, zmeny: 45. navyše Staňo (Žilina), 1328 divákov.