Ružomberok v príprave vyhral nad anglickým Leeds United 1:0

NETKY.SK • 14 Júl 2010, 08:19 • 2 min

Futbalisti Ružomberka v utorok absolvovali vydarenú generálku na novú majstrovskú sezónu, keď zdolali anglický Leeds United najtesnejším rozdielom 1:0.
      Pre klub so slávnou minulosťou (trojnásobný majster krajiny, dvakrát víťaz Pohára UEFA), momentálne však nováčik druhej najvyššej anglickej súťaže, ktorý je na sústredení v Poprade, išlo o prvú zápasovú previerku tohtoročného leta.
      Ružomberčania sympatickým spôsobom zvládli duel a potešili svojim výkonom početnú návštevu 3691 divákov. Prvých 25 minút zverenci trénera L. Jurkemika doslova "uzamkli" Leeds na jeho polovici. Výsledkom domácej prevahy bol v 16. minúte gól Chovanca, po Gallovej "uličke". Liptáci do prestávky mohli svoje vedenie aj zvýšiť, naopak Leeds vpredu nič neukázal. Až po zmene strán a viacerých striedaniach aj Angličania dali v útoku o sebe vedieť. Najväčšiu šancu mal Snodgrass, keď v 81. minúte trafil pravú žrď. Častejšie však bolo horúco pred bránou hostí.
      L. Jurkemik v tomto zápase skúšal Srba Josifa Boja a Čecha Karla Kroupu. Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa MFK Ružomberok Juraja Saba, sa kluby dohodli, že výťažok zo vstupného si rozdelia na polovicu.

MFK Ružomberok – Leeds United 1:0 (1:0)
      Gól: 16. Chovanec. Rozhodoval Valášek, 3691 divákov
      Ružomberok: Hrdlička (46. Penksa, 70. Smieška) – Gallo (31. V. Kováč), J. Maslo, Kostelný (79. Pekár), Radič (46. Sivčevič) – Sloboda (70.P. Maslo), Bielák (46. Kotora), Ďubek (71. Shaqiri), Chovanec (62.Hoferica) – Kroupa (81. Lovás), Bojo (46. Pilár)