Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. júl. 2019Dušana
BratislavaBratislava 25°
Biblia
TV program
Moje Netky
predseda NRSR Andrej Danko
predseda NRSR Andrej Danko
11.01.2019 16:42 Domov
Reportáž: Andrej Danko sa vyjadril k rozhodnutiu UMB o jeho rigoróznej práci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.01.2019 16:42 Domov

Reportáž: Andrej Danko sa vyjadril k rozhodnutiu UMB o jeho rigoróznej práciBRATISLAVA - Predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko berie správu komisie Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) ohľadom jeho rigoróznej práce z roku 2000 na vedomie v celom rozsahu. Novinárom to oznámil na dnešnej tlačovej konferencii s tým, že výnimočné zriadenie komisie rešpektoval a nikdy nezasahoval do jej práce.


Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici zriadila účelovú komisiu na preskúmanie podozrení na plagiátorstvo rigoróznych prác v novembri 2018. Komisiu tvorí deväť členov akademickej obce UMB, dvaja z nich sú študenti. Všetci členovia majú povinnosť zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach zistených počas práce v komisii. 

 

členovia Akademického senátu UMB hlasujú počas zasadnutia

 

Komisia sa zaoberala rigoróznymi prácami a konaniami na UMB v rokoch 1999 až 2010 so zvláštnym zreteľom na medializované prípady. Na základe analýzy vybranej vzorky komisia konštatuje, že vo viacerých prípadoch identifikovali nedostatky, ktoré považujú za porušovanie akademických pravidiel. 

V správe sa uvádza, že 63 strán práce Andreja Danka vykazuje veľkú zhodu so zdrojovou literatúrou. Komisia podľa podpredsedu AS UMB Miroslava Hužvára nepoužíva pojmy, ktoré slovenský právny systém nepozná, preto neuvádza, či ide o plagiát alebo kompilát.


"Oceňujem, že komisia konštatuje, že moje rigorózne konanie prebehlo v súlade s platnými predpismi a nebol porušený zákon. V celom texte nie je ani raz zmienené slovo plagiát, ktoré si moji oponenti želali."

 

"Verejne ďakujem komisii a akademickému senátu, že nepodľahli tlaku a nevydali voči mne účelový rozsudok," vyjadril sa Andrej Danko pre médiá. 

 

  reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok