Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. mar. 2023Adrián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Fleck Coworkingu
Fleck Coworkingu
14.07.2020 16:10 Ekonomika
Nájdi si na prácu ten správny ,,flek"
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.07.2020 16:10 Ekonomika

Nájdi si na prácu ten správny ,,flek"Veľkým prekvapením je to, že mnoho ľudí už počulo termíny ako coworking a think-tank, ale ich pravý význam im stále nie je celkom jasný. Poďte sa s nami pozrieť, čo všetko sa na tomto mieste môže diať.


Keď Samuel Stehlík prišiel s nápadom založiť coworkingový priestor v Trenčíne, nie všetci mu spočiatku verili. Spomínali neúspešné projekty, ktoré s touto ideou prišli a svoj nápad ani nedokázali zrealizovať alebo iné, ktoré po krátkom čase zanikli.

 

 

Tak prečo sa Flecku darí a stále rastie? Odpoveď nenájdete v odbornej literatúre, ani v kopírovaní fungujúcich coworkingov v zahraničí.  Musíte sa prísť pozrieť osobne. 

 

Hneď po vstupe stretnete usmiatu community manažérku Vanesu, ktorá vás privíta a ponúkne čajom, či kávičkou. V piatkové rána vchádzate do veselej atmosféry komunitných raňajok, ktoré vždy pripraví iný člen pre všetkých ostatných.

 

 

Zakladnou črtou Flecku býva ticho sústredených pracantov, no keď to situácia dovoľuje, zbadáte aj skupinku ľudí postávajúcich okolo jedného stolíka prinášajúc feedback na niekoho prácu alebo v prestávkach debatujúcich o aktuálnom dianí doma, či vo svete. 

 

 

Inokedy prichádzate do fotoštúdia, či na networkingové podujatie, kde stretnete ľudí snáď z každého kúta Slovenska alebo sa pridáte k partii študentov, ktorá sa prišla čo to dozvedieť od profesionálov z praxe. Sem tam do Flecku zavítajú aj Agira a Pluto, takže nič nepokazíte ani rezervnou granulkou pre psíka vo vrecku.

 

Ak by človek predpokladal, že sa tu zbehnú iba ľudia podobných profesií, bude veľmi prekvapený, ak sa témy od obchodovania na burze veľmi rýchlo presunú k receptu na chutný obed, potom k reklamnej kampani známej značky, corporate identite, či móde a skončia pri programovaní strojov. Neraz sa z callroomu ozve angličtina, srdečný smiech, ba aj hra na husle. 

 

 

Toto je Fleck coworking, nič viac a nič menej ako ľudia, ktorí sa v ňom stretávajú. Komunita je najvyššou hodnotou a zároveň najvýraznejšou črtou tohto krásneho priestoru pod Trenčianskym hradom. 

 

Otvorenosť a prajná atmosféra nie je iba výsadou Trenčína, o čom svedčí aj priateľská spolupráca s trnavským Nádvorím, či bratislavskou Cvernovkou, ktorých priestory môžu členovia vzájomne využívať. 

 

Ak chceš zažiť čaro Flecku, stačí vojsť v pracovné dni kedykoľvek od 8:00, napísať na Instagram, či Facebook alebo sa obrátiť na akýkoľvek kontakt zo stránky fleck.sk. Majka, Janka, Baška, Vanesa, Maťo, Tomáš alias Muco, Rišo, David, Samuel a další sa už nevedia dočkať kto ďalší vojde a obohatí túto komunitu o nový príbeh. 


 

 reklama


Zdroj: Netky Elena Nemetzová

Foto:  Fleck CoworkinguNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok