9. aug. 2022Ľubomíra
BratislavaBratislava 19°
Na snímke zľava Juraj Kucka (Slovensko), brankár Igor Šackij (Kazachstan) a rozhodca Bram Van Driessche vo štvrtom zápase v 3. skupine C-divízie Ligy národov vo futbale Kazachstan – Slovensko v meste Nur-Sultan v pondelok 13. júna 2022. FOTO TASR - Jakub
13.06.2022 18:11 Šport
LN: Ďalší katastrofálny výkon s Kazachstanom, tentokrát sme prehrali 2:1

NUR-SULTAN – Slovenskí reprezentanti predviedli ďalší nevýrazný výkon a v druhom zápase s Kazachstanom prehrali 1:2. V Astana Arene sa domáci ujali vedenia 2:0 a až v 51. minúte korigoval skóre Matúš Bero. Naši futbalisti dokonca museli dohrávať zápas v oslabení, keď v 87. minúte videl červenú kartu Ondrej Duda.

Inkasovali sme dvakrát v 1. polčase

Slováci v úvode častejšie držali loptu na kopačkách a rovnako ako v prvom vzájomnom meraní síl v Trnave si často vytvorili "hádzanársky" zámok. Z tlaku však vyťažili iba jednu výraznejšiu šancu, keď Valjent po rohovom kope netrafil priestor brány. Domáci otvorili skóre z neškodne vyzerajúcej situácie. Gabyšev poslal loptu do šestnástky veľmi vysokým oblúkom, zdalo sa, že smeruje na Ajmbetova. Pekarík si začal viac všímať práve stredného útočníka Kazachov a nechal voľného svojho hráča, čo Vorogovskij využil a rozvlnil sieť. Inkasovaný gól Slovákov evidentne zaskočil.

Domáci podporovaní nadšeným publikom zvýšili aktivitu a v 31. min mohli zvýšiť náskok. Autor gólu Vorogovskij sa v šestnástke dostal k zblokovanej vlastnej prihrávke, predral sa pred Rodáka a brankár Fulhamu musel vytiahnuť bravúrny zákrok nohou, aby zabránil gólu. K zaslúženému dvojgólovému vedeniu sa Kazachstan dostal v 39. min. Astanova si tentokrát slovenská obrana všímala dobre, no aj tak si dokázal v šestnástke nájsť center Tagybergena a poslať ho hlavou medzi tri žrde.

Po zmene strán pokračovali domáci v nadšenom výkone a niekoľkokrát sa dostali pred bránu súpera. Na druhej strane však Slováci prvú návštevu pred Šackým premenili na kontaktný gól. Bero dostal spätnú prihrávku od Rusnáka na hranici šestnástky a umiestnil ju presne k žrdi. Slováci získali sebavedomie a šancí z ich strán pribúdalo, kvalitu však ukázal aj brankár Šackij. V 66. min zneškodnil výborne umiestnenú strelu z diaľky Pekaríka a o tri minúty na to aj volej Kucku.

Hráč Watfordu napokon sieť v 79. min po rohovom kope rozvlnil, no pomohol si pri uvoľnení rukami a rovnako ako v Trnave tak gól pre jeho faul neplatil. Záver Slováci nezvládli aj psychicky a Duda uvidel v priebehu dvoch minút dve karty. Najprv žltú za nešportové správanie a v 87. min aj priamu červenú za "šlapák". Domáci si potom v početnej prevahe záver ustrážili.

Zdroj: Tasr, Netky, Oliver Petho