Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2021Vincent
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin.
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin.
04.12.2020 17:29 Zahraničie
Putin vystúpil na medzinárodnej konferencii o umelej inteligencii a digitálnej transformácii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.12.2020 17:29 Zahraničie

Putin vystúpil na medzinárodnej konferencii o umelej inteligencii a digitálnej transformáciiNOVO-OGAREVO - Ruský prezident Vladimír Putin, ktorý vystúpil na medzinárodnej online konferencii Artificial Intelligence Journey (AI Journey) 4. decembra, hovoril o dôležitosti umelej inteligencie a zároveň spomenul riziká jej používania. Hlavné tézy vystúpenia v materiáli TASS.


O umelej inteligencii

Putin označil umelú inteligenciu za základ pre nový skok vo vývoji ľudstva a poznamenal, že môže poskytnúť „neuveriteľné objavy“. Prezident zdôraznil, že tieto technológie "prenikajú a budú prenikať do všetkých sfér života: výroby, sociálnej sféry, vedy a dokonca aj kultúry".

 

 

Ruský vodca je presvedčený, že umelá inteligencia nebude schopná nahradiť človeka, ale stáva sa jeho verným pomocníkom. Je presvedčený, že ľudia sa musia naučiť, ako riadiť umelú inteligenciu, a preto je potrebné nepopierať pokrok, ale byť kompetentní a pozerať sa do budúcnosti.

 

Podľa prezidenta je hlavný vývoj v Rusku v oblasti umelej inteligencie založený na domácich technológiách.

 

Putin uviedol, že vývoj umelej inteligencie so sebou nesie určité riziká, ale "záleží na človeku, ako opatrne s týmito príležitosťami naloží". Poveril kabinet ministrov, aby urýchlene predložil parlamentu návrhy zákonov o experimentálnych právnych režimoch v oblasti umelej inteligencie.

 

Putin tiež poveril vládu začiatkom roku 2021, predstaviť návrh zákona o prístupe vývojárov umelej inteligencie k veľkým dátam, vrátane tých, ktoré sú na príkaz vládnych agentúr.

 

 

Putin dúfa, že umelá inteligencia sa nestane prezidentom, "aspoň zatiaľ". Hlava RF (Ruskej federácie) navrhol pripraviť morálny a etický kódex pre prácu umelej inteligencie.

 

O digitálnej transformácii

Prezident oznámil potrebu digitálnej transformácie celej krajiny v nasledujúcich 10 rokoch. Digitálna transformácia v Rusku podľa neho ovplyvní každého človeka a všetky úrovne riadenia.

 

 

Putin poveril kabinet ministrov, aby pripravil stratégie digitálnej transformácie pre 10 kľúčových sektorov ruskej ekonomiky a sociálnej sféry. Okrem toho nariadil vláde, aby zlepšila výučbu matematikyinformatiky na školách.

 

Prezident je presvedčený, že pandémia koronavírusu potlačila vývoj technológií. Poznamenal, že najmä technológie pomáhajú učiteľom udržiavať priame spojenie so žiakmi a študentmi.

 

 

Putin oznámil plány na zavedenie automatického poskytovania väčšiny verejných služieb. Ohlásil tiež plány na rozsiahle využitie umelej inteligencie v lekárskych inštitúciách v Rusku a poznamenal, že krajina bude naďalej venovať pozornosť digitalizácii v medicíne. Podľa prezidenta v Rusku vznikne šesť veľkých výskumných centier IT.

 

 Zdroj: http://go.tass.ru/aQQk

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  Facebook, Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok