Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. sep. 2020Zdenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.08.2020 06:34 Zaujímavosti
Prišla na to, prečo sme niekedy takí nespokojní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.08.2020 06:34 Zaujímavosti

Prišla na to, prečo sme niekedy takí nespokojníSpokojnosť je dôležitá ingrediencia do receptu celkového šťastia.


Aj pri poslednom výdychu
Človek nemôže byť šťastný a súčasne aj veľmi nespokojný. Nespokojnosť je niečo, čo bráni smiať sa tak hlasno ako to len je možné, ona určuje to, ako sa bude spätne hodnotiť život, ak sa na neho pozrie z hľadiska toho, čo minulosť vzala a čo dala.
Nie je neobvyklé, že aj na smrteľnej posteli, skôr než zaznie posledný a chrčiaco znejúci výdych, umierajúci vyslovuje buď pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť.


„Mal som dobrý život, bol som spokojný," hovorí, ak skutočne spoznal nádej aj v beznádeji.


Horší výrok je, ak umierajúci povie: „Nie, nebol som spokojný."


Najhoršie na tom je, že neexistuje viac príležitosť napraviť to. Smrť je deliaca čiara a vďaka nej sa nedá vrátiť a zopakovať si nič z predchádzajúceho obdobia.


Tak teda prečo?
Skúmala samu seba a nerozumela, prečo ju trápi nespokojnosť. Mala k dispozícii všetko, ba ešte oveľa viac než potrebovala.
„Mám skvelý život. Mám milujúceho manžela a dospelé deti, s ktorými si rozumiem, dokonca pre mňa pracujú. Rovnako to je aj s vnúčatami, ani s nimi nijaký problém nebol. Fyzicky som vo výbornej kondícii a mám tú výsadu, že robím prácu, ktorú milujem," priznala sa svetoznáma kazateľka. Preto jej nešlo na rozum, v čom pramení dojem nespokojnosti.


Verš v Biblii
Objasnenie jej priniesol až verš napísaný v Biblii. Prostredníctvom neho sa jej dostalo vysvetlenia.


Je to múdrosť nachádzajúca sa v knihe Kazateľ, kráľ Šalamún sa vyjadruje o živote, márnosti a aj o čase.


„Všetko krásne urobil vo svojom čase, aj večnosť im dal do mysle, ale dielo, ktoré Boh koná, človek od začiatku do konca nevystihne."


Kazateľka teda zistila, že každý človek je stvorený na čosi viac. Možno väčšina už prekonala akési vnútorné volanie, nejaký nevystihnuteľný pocit, že chce čosi viac.


Boh stvorenie učinil tak, že mu dal do mysle prirodzenú túžbu po večnosti, pretože smrťou sa nekončí vonkoncom nič. Život môže byť preplnený materiálnym bohatstvom, ale hlad duše zasýti iba Boh sám.


„Je to tak, že milujem pozemský život. Ale tento verš mi pomohol uvedomiť si, že potrebujem byť každý deň pripravená. Raz totiž budem stáť pred Bohom a on sa ma spýta, ako som zaobchádzala s tým, čo mi dal."

 

Okrem toho, uvedomenie si večnosti dáva väčšiu iskru a pýta si oveľa viac priestoru pre múdrosť. Čas je to jediné, čo sa stráca a nedá sa nahradiť.

 

Pravda, nie každý verí vo večnosť, rovnako ako nie je samozrejmá ani viera v Boha. Pre toho, kto vie, že existuje najvyšší, ktorý nad vesmírom bdie, nech je článok a svedectvo kazateľky povzbudením k pripravenosti. A pre toho, kto neverí, nech je i tak miernym postrčením, že sa oplatí dávať času zmysel.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash @christnerfurtNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok