Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. feb. 2021Viktor
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
O post prezidenta SR chce v tohtoročných prezidentských voľbách zabojovať aj bezpečnostný analytik, bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov a podnikateľ Juraj Zábojník.
O post prezidenta SR chce v tohtoročných prezidentských voľbách zabojovať aj bezpečnostný analytik, bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov a podnikateľ Juraj Zábojník.
15.01.2019 14:42 Prezidentské voľby
Prezidentské voľby 2019: Juraj Zábojník
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2019 14:42 Prezidentské voľby

Prezidentské voľby 2019: Juraj ZábojníkBRATISLAVA-O post prezidenta SR chce v prezidentských voľbách zabojovať aj bezpečnostný analytik, bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov a podnikateľ Juraj Zábojník. Chcel by byť prezidentom všetkých občanov.


Juraj Zábojník sa narodil v roku 1962 v Bojniciach a žije v Bratislave. Je ženatý a má dve dcéry. Plukovník v zálohe odslúžil v radoch slovenskej polície 17 rokov a ďalšie roky sa venoval práci v korporátnom sektore. Istý čas bol riaditeľom Ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií. Zábojník informoval, že od ľudí získal viac ako 20-tisíc podpisov.

 

Už ako malý chlapec  spieval a tancoval v rôznych folklórnych súboroch (asi najznámejší z nich bol súbor „Vtáčnik“ v Prievidzi, pod vedením choreografa Milana Chvasteka z Terchovej).

V roku 1981 nastúpil do vojenskej náhradnej služby vo Frýdku-Místku a pokračoval  v štúdiách na Strednej odbornej škole Ministerstva vnútra SR v Pezinku. Po absolvovaní maturitných skúšok a ukončení odborného bezpečnostného vzdelania  začal ako rádový referent na Správe ochrany ústavných činiteľov SR (dnešný Úrad ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií ). Počas pôsobenia na Úrade ochrany som v roku 1989 nastúpil predsedovi vlády národného porozumenia prof. Čičovi ako špecialista na úseku bezpečnostnej politiky-osobnej ochrany. Neskôr, v priebehu niekoľkých ďalších rokov,  postupne prešiel mnohými riadiacimi pozíciami a už ako 34 ročný  dosiahol hodnosť plukovníka. Následne svoju kariéru ukončil v pozícií riaditeľ úradu.

 

Počas svojho pôsobenia na Úrade ochrany absolvoval niekoľko zahraničných stáží a pracovných misií v zahraničí. Stal  sa spoluzakladateľom Svetovej organizácie špeciálnych služieb ochrany ústavných činiteľov. Riadil mnohé významné bezpečnostné akcie týkajúce sa stretnutí najvyšších predstaviteľov sveta, prezidentov, predsedov parlamentov či premiérov vlád. Osobne  sprevádzal svetovú osobnosť pápeža Jána Pavla II počas jeho misie na Slovensku, exprezidenta USA Jimmyho Cartera, patriarchu pravoslávnej cirkvi Alexija II, a mnohých ďalších najvyšších predstaviteľov vlád, či  kresťanských cirkví a židovskej komunity, začo  bol niekoľkokrát - na základe ich návrhu - disciplinárne odmenený.

 

Svoje vzdelanie si neustále zvyšoval štúdiami na viacerých slovenských univerzitách, a to na: Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, Ekonomickej univerzite v Bratislave a Trnavskej univerzite v Trnave, ktoré úspešne ukončil štátnymi záverečnými skúškami a obhájením diplomových prác, dizertačnej práce a vedeckej ašpirantúry. Ako lektor a pedagóg prednášal na akademickej pôde vysokoškolských univerzít a štátnych inštitútoch. Neskôr pôsobil ako bezpečnostný expert pre Ministerstvo zahraničných vecí SR, Národnú banku Slovenska a niektoré slovenské strategické podniky.

Bezpečnostnej politike sa venuje viac než 37 rokov, z toho 17 rokov aktívne a 20 rokov ako bezpečnostný analytik v mediálnej sfére (v oblasti zahraničnej a vnútornej bezpečnostnej politiky, v otázkach medzinárodného terorizmu a migrácie, či korupcie a organizovaného zločinu).Je držiteľom certifikátov previerok Národného bezpečnostného úradu, NATO či Európskej únie.

Takmer 10 rokov pracoval v dcérskej pobočke nadnárodnej zahraničnej spoločnosti so sídlom v Salzburgu, kde  ukončil kariéru v pozícii konateľa, zodpovedného za zahraničné akvizície.Jeho skúsenosti v oblasti korporátneho sektora som si neustále rozvíjal a zúčastňoval  sa mnohých zahraničných pracovných misií, pod vedením našich najvyšších ústavných činiteľov, ktoré spoluorganizovali Slovenská obchodná a priemyselná komora, či agentúra SARIO.

 

Kandidovať na funkciu prezidenta Slovenskej republiky  sa rozhodol preto, lebo pozná prostredie pôsobenia prezidenta a jeho administratívy, pričom mu predovšetkým nie sú ľahostajné problémy našich občanov, o ktorých sa dozvedá pri každodennýchrozhovoroch s nimi. Zároveň mu nie je ľahostajná budúcnosť našej krajiny, jej ochrana a bezpečnosť, ako aj budúcnosť našich detí.

Jednou z jeho priorít je ukázať občanom Slovenska, že dobrý prezident by mal byť v prvom rade srdcom štátu, a nie len jeho hlavou.

 

Viac o Jurajovi Zábojníkovi  a jeho dôvode prečo kandiduje sa dozviete v reportáži:reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: P.B.Netky.sk

Foto:  M.B.Netky.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok