Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. mar. 2021Alan
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.02.2020 06:27 Zaujímavosti
Prehlásili nad jej telom smrť, ale ona ožila a to len preto, aby uverila v Boha
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2020 06:27 Zaujímavosti

Prehlásili nad jej telom smrť, ale ona ožila a to len preto, aby uverila v BohaČo asi tak človek pred smrťou ľutuje? Nie som si tým istá, ale mám určitú predstavu.


Ľutuje, že kým pracoval, nenašiel si v srdci miesto pre seba. Že kým zarábal a na účet mu pravidelne pribúdal zárobok v mesačných intervaloch, zabudol šetriť starosti. Že sa veľa hneval a málo odpúšťal. Že hovoril, ale nič nepovedal. Že nebojoval, a tak radšej prehral. Že nesprávne miloval tú správnu bytosť. Že tu bol a nie všade sa rozhliadol.


Keď smrť dýcha na krk a čaká sa na posledný úder v hrudi, na väčšinu z toho je už neskoro. Jediné, čo oddiali koniec a čo aj rozhodne o večnosti, je pokorenie sa a priznanie si, že Boh existuje, a kým nevstúpi do srdca, navždy v ňom bude niečo chýbať.

 

 

Veď to bola jej sestra
Perla sa dala do rúk Boha, keď jej minulo 35 rokov. Spolu s manželom zvykli venovať horlivosť modlitbe a desaťročia tak prosili i za Mary. Bola to Perlina sestra, ktorá odmietala pripustiť, že niekde na nebesiach sedí nejaký Boh. Téma viery ju nezaujímala, pokus o rozhovor odmerane prerušila a jasne dala najavo, čo si o tom myslí.


Mary prekonala aj manželovu smrť, cirkev sa v modlitbe nevzdávala, ale výsledok kamsi ušiel.

 

Na starobu
Mary prekročila neskorú starobu, oslávila 91 rokov a diagnostikovaný jej bol Alzheimer. Stratila samu seba, a tak lekár odporučil premiestnenie do hospicu. Perla ju neúnavne navštevovala, a kedykoľvek mohla, vkladala do dialógu i nutnosť naozaj sa oddať Bohu.


Zdalo sa, že snaha vychádza nazmar, kde nič, tu nič. Mary čoraz viac chradla, prestalo sa jej dariť prijať stravu a tekutiny, a tak bola prenesená na jednotku intenzívnej starostlivosti.


Perla sa úpenlivo modlila, aj členom cirkvi zavolala a oznámila im, že situácia je viac ako kritická. A v onú noc, keď odbila desiata hodina, Mary vydýchla a zomrela.

 

 

Boh neskončil
Malo sa to skončiť, nikto by neveril, že príbeh bude mať pokračovanie.


Ale Boh nikdy nepovie nie, pokiaľ je v hre duša človeka. Odrazu sa spustil alarm, životné funkcie sa opäť obnovili.


V rovnakom čase ležal v posteli i Tom, ktorý patril do cirkvi, a hoci ho zmáhala neskonalá únava, dal na nutkanie. Obliekol sa, nasadol do auta a zamieril do nemocnice. Boh mu vravel, aby Mary odovzdal možnosť záchrany. Našiel ju v stave čulosti, dokonca sa usmiala a poznamenala, že len tak ušla hrobárovi z lopaty.


Tom jej položil otázku a nebolo viac nad čím váhať.


Áno, Mary konečne ustúpila a vzala si spasenie, ktoré pre ňu Ježiš odtrpel. O niekoľko dní skutočne zomrela, ale než sa tak stalo, lekári sa jednomyselne zhodli v názore, že jakživ nevideli zo sveta odchádzať človeka, ktorému by v tvári badali toľkú radosť a pokoj.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok