Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Gabriela
Drobová

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Oskar
Fegyveres

Maroš
Šefčovič
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2019Vincent
BratislavaBratislava -7°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.11.2018 09:18 Ekonomika
Pred Vianocami by si dôchodcovia mali lepšie strážiť financie, vianočný príspevok však nemožno exekuovať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.11.2018 09:18 Ekonomika

Pred Vianocami by si dôchodcovia mali lepšie strážiť financie, vianočný príspevok však nemožno exekuovaťBRATISLAVA - V októbri, podobne ako v septembri, zaznamenala Sociálna poisťovňa mierny pokles exekučných zrážok z dôchodkových dávok.


Kým v septembri ich bolo 34.967, v októbri vykonala poisťovňa 34.885 zrážok. Ešte na začiatku roka v januári 2018 ich pritom zaevidovala 36.879.

 

Podľa druhu dôchodku v skupine exekučnou zrážkou krátených dôchodkov výrazne dominujú poberatelia starobného dôchodku, ktorí tvoria viac ako polovicu dôchodcov s exekučnou zrážkou. V októbri 2018 evidovala poisťovňa 20.335 takýchto starobných dôchodcov (v septembri t. r. 20.356). Druhou najpočetnejšou skupinou sú stále invalidní dôchodcovia – v októbri t. r. poberalo krátený dôchodok až 12.091 z nich (v septembri t. r. 12 167).

 

"Najmä v súvislosti s blížiacimi sa vianočnými nákupmi preto opäť upozorňujeme na potrebu finančnej disciplíny a obozretnosť pri preberaní finančných záväzkov. Z hľadiska príjmu sú práve dôchodcovia najzraniteľnejšou skupinou občanov. Ale nielen oni, ale aj ľudia v preddôchodkovom veku by si mali strážiť svoje výdavky, aby sa nedostali do takejto nepriaznivej finančnej situácie, keď ich jediným príjmom bude starobný dôchodok a môže im hroziť postih v podobe exekučne skráteného dôchodku," radí hovorca poisťovne Peter Višváder.

 

Ako ďalej zdôrazňuje, vianočný príspevok, ktorý bude zo zákona bez osobitnej žiadosti určenej skupine dôchodcov vyplácať v decembrových výplatných termínoch, exekúcii na rozdiel od dôchodku nepodlieha.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR, netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok