Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2021Cyprián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rumová zmrzlina Kraken.
Rumová zmrzlina Kraken.
28.07.2021 09:09 Environetky
Prečo vznikla rumová zmrzlina ozdobená jedlými maketami odpadu z oceánu?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.07.2021 09:09 Environetky

Prečo vznikla rumová zmrzlina ozdobená jedlými maketami odpadu z oceánu?Vznikol skvelý nápad, ako poukázať na množstvo odpadu v Oceánoch. Je to dokonca pomerne chutný spôsob. Hlavne pre milovníkov rumu.


Rumová zmrzlina ozdobená maketami plechoviek, fliaš, kartónov a ďalších odpadových materiálov, ktoré možno nájsť v oceáne. Spoločnosť Kraken Rum spolupracuje s charitatívnou organizáciou na ochranu morí, s nadáciou PADI AWARE. Ich cieľom je vytvoriť alkoholický protestný dezert „Ice Clean“. Zámerom je pomôcť v rámci misie PADI AWARE v nasledujúcich 10 rokoch znížiť znečisťovanie oceánov na polovicu.

 

 

Prečítajte si: Ako súvisí nedostatok igelitových vriec a plastov so spomalením vývoja vakcín?

 

Milióny Britov tento rok pre pandémiu nemohli cestovať do zahraničia, a tak dovolenkovali doma. Projekt s rumovou zmrzlinou má Britom pripomenúť dôležitosť starostlivosti o ich domáce pláže a oceán  prostredníctvom recyklácie a správneho zneškodnenia odpadu, a to už v lete tohto roku.

 

Pandémia Covid-19 tiež zabránila pokračovaniu mnohých akcií na čistenie oceánu. Spoločnosť PADI AWARE informovala o 36-percentnom poklese odstraňovania odpadu v oceáne. „Hoci obdobie posledných osemnástich mesiacov bolo výzvou pre nás všetkých, situácia v našich oceánoch sa neustále zhoršuje. Mnohé programy čistenia oceánov sú počas pandémie pozastavené," povedal operačný koordinátor nadácie PADI AWARE, Ian Amos.

 

 

Zmrzlina bude stáť 1 libru a všetky zarobené peniaze poputujú na charitatívny účet. Predávať sa bude po celej Británii počas augusta na rôznych miestach či festivaloch. 

 

Možno vás zaujme: Je pýchou morského sveta, no ľudstvo ju ešte nepovažuje za ohrozenú lokalitu

 

 

Odpady s rozlohou Francúzska v súčasnosti znečisťujú Tichý oceán a na niektorých miestach sa už z neho dokonca začali vytvárať pevné masy. Existuje predpoklad, že do roku 2050 bude v našich oceánoch viac plastov než rýb.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: ledbible.com/ Netky KP

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok