Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2023Tamara
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Rudy Giuliani
Rudy Giuliani
22.01.2021 14:08 Zahraničie
Právnici žiadajú vyšetrovanie Trumpovho právnika Rudyho Giulianiho a pozastavenie jeho licencie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.01.2021 14:08 Zahraničie

Právnici žiadajú vyšetrovanie Trumpovho právnika Rudyho Giulianiho a pozastavenie jeho licenciePrávnická skupina podala etickú sťažnosť na Rudyho Giulianiho, právnika bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Žiadajú o jeho vyšetrenie a pozastavenie licencie.


Skupina Právnici brániaci americkú demokraciu, ktorej členmi sú aj bývalí sudcovia a federálni zástupcovia, sa v stredu obrátila na Výbor pre sťažnosti advokátov súdnictva v štáte New York. Giuliani podľa jej slov porušil pravidlá profesionálneho správania sa. Podali etickú sťažnosť na právnika bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

 

 „Giuliani stojí na čele celonárodnej verejnej kampane s cieľom presvedčiť verejnosť a súdy o masívnych podvodoch s voličmi a o ukradnutých prezidentských voľbách,“ uvádza vo svojej sťažnosti.

 


Vo svojej sťažnosti vyzývajú výbor, aby vyšetril Giulianiho konanie, vrátane jeho vyjadrení na zhromaždení pred priaznivcami Trumpa, ktorí neskôr vtrhli do Kapitolu Spojených štátov. Zároveň chcú, aby mal v čase akéhokoľvek vyšetrovania pozastavenú právnickú licenciu.

Vyšetrovanie by bolo prvým krokom v procese, ktorý by mohol viesť k odňatiu Giulianiho oprávnenia. V januári už na neho podal sťažnosť senátor štátu New York Brad Hoylman, ktorý žiadal o zváženie zmieneného kroku. Tiež Advokátska komora štátu New York začala vyšetrovanie, či by právnika nemala vyradiť zo svojich radov.

Podľa denníka The New York Times sa Giuliani vo svojej rozhlasovej relácii vo štvrtok vyjadril, že „celým účelom je zabrániť mi v uplatňovaní môjho práva na slobodu prejavu a obrane môjho klienta, pretože nemôžu pochopiť skutočnosť, že možno, len možno, sa môžu mýliť“.reklama


reklama


Zdroj: SITA/ Kristýna Peštová

Foto:  SITA/ Fb Donald J. TrumpNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok