Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. jún. 2023Stanislava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
24.03.2023 09:30 Domov
PPA predlžuje termín na podávanie žiadostí o priame podpory bez sankcií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.03.2023 09:30 Domov

PPA predlžuje termín na podávanie žiadostí o priame podpory bez sankciíBratislava - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) predlžuje termín na podávanie žiadostí o priame podpory na rok 2023 bez sankcií. Vychádza tak v ústrety požiadavke poľnohospodárov, keďže nie je k dispozícii definitívna podoba legislatívy k novej kampani na obdobie 2023 až 2027.


PPA priblížila, že pôvodný termín na podávanie žiadostí bol od 17. apríla do 15. mája 2023 bez sankcií a následne od 15. mája do 31. mája 2023 so sankciou. Sankcia v tomto prípade znamená, že ak žiadateľ predloží úplnú žiadosť po 15. máji, a najneskôr do 31. mája, výška jeho podpory by sa za každý začatý pracovný deň po 15. máji znížila o 1 %. Aktuálne to bude vyzerať tak, že PPA nebude uplatňovať sankcie na žiadosti podané do konca mája 2023. Tento krok sa týka iba tohto roka, keďže ide o prechodné obdobie. PPA dodala, že slovenskí poľnohospodári môžu každoročne žiadať o priame podpory, pričom podmienky na ich poskytovanie upravuje legislatíva EÚ a SR. Priame podpory sú vyplácané zo štátneho rozpočtu a refundované z rozpočtu EÚ. Tento rok je prvý z nového programového obdobia rokov 2023 až 2027. reklama


Zdroj: TASR/ KB Netky

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok