Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2022Barbora
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Polrok sa na niektorých školách predĺži.
Polrok sa na niektorých školách predĺži.
29.01.2021 22:34 Domov
Polročné hodnotenia žiakov môžu školy posunúť o niekoľko mesiacov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.01.2021 22:34 Domov

Polročné hodnotenia žiakov môžu školy posunúť o niekoľko mesiacovBRATISLAVA - Vďaka rozhodnutiu ministra školstva Branislava Gröhling (SaS) tak nemusia všetky školy polročné výpisy odovzdať žiakom 29. januára, ako to bolo v predošlých rokoch.


Dištančné vzdelávanie 

Hlavným dôvodom zmeny je to, že žiaci druhého stupňa základných škôl a stredných škôl sa niekoľko mesiacov vzdelávajú dištančne. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR).

 

 

Dôvod posunu?
Ako rezort vysvetľuje, pre dištančné vzdelávanie môžu v prípade niektorých predmetov učiteľom chýbať dostatočné podklady na celkové hodnotenie žiakov. Posunutie termínu nie je však povinnosťou, ale možnosťou, ktorú môžu školy využiť iba pre niektorých žiakov, niektoré ročníky alebo aj pre celú školu.

 

Rozhodnutie o termíne polročného hodnotenia žiakov je v kompetencii riaditeľa školy na základe prerokovania a odporúčania pedagogickej rady školy.

 

 

Cez maily nie
Školy, ktoré vo svojich školských informačných systémoch (ŠIS) majú elektronické databázy žiakov a ich hodnotenia, môžu zasielať výpis hodnotenia za 1. polrok školského roka 2020/2021 elektronicky prostredníctvom rodičovského konta v ŠIS. Výpis hodnotenia neodporúča ministerstvo zasielať prostredníctvom obyčajných mailov, pretože ide o osobné údaje žiakov.

 

Ako majú postupovať zvyšné školy?

"Tí, ktorí nevyužívajú školské informačné systémy, prípadne v nich nevyužívajú rodičovské kontá, môžu zasielať výpis hodnotenia poštou alebo ho po preukázateľnom informovaní zákonných zástupcov odovzdať žiakom osobne až v dobe návratu do škôl," doplnilo ministerstvo.

 


Vzhľadom na epidemiologickú situáciu si 486 279 žiakov základných škôl a 213 362 stredoškolákov prevezme polročné výpisy hodnotenia elektronicky. Polročné hodnotenie po prvýkrát dostane aj viac ako 56-tisíc prváčikov. Školské vyučovanie sa v druhom polroku školského roka začína 1. februára 2021 dištančnou formou.
 reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok