Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2022Zuzana
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nezamestnanosť je na Slovensku stále vysoká.
Nezamestnanosť je na Slovensku stále vysoká.
28.06.2021 09:42 Domov
Počet dlhodobo nezamestnaných na Slovensku stúpa! Je ich už viac ako 95-tisíc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.06.2021 09:42 Domov

Počet dlhodobo nezamestnaných na Slovensku stúpa! Je ich už viac ako 95-tisícBRATISLAVA - Úrady práce na Slovensku evidovali ku koncu mája tohto roka takmer 95,5 tisíca ľudí, ktorí boli bez práce viac ako jeden rok.


V porovnaní s aprílom stúpol počet dlhodobo nezamestnaných o 1,6 tisíca. Medziročne ide o nárast o 52 percent, teda o 32,8 tisíca dlhodobo nezamestnaných. Vyše jedného roka sú tak bez práce štyria z desiatich evidovaných nezamestnaných. Potvrdili to zo štatistiky Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 

 

 

Prečítajte si: Matovič sa vyjadril, že niekto musí niesť následky, pokiaľ bude očkovanosť nízka

Najviac dlhodobo nezamestnaných sa nachádza v Prešovskom kraji. Ku koncu mája išlo o 25-tisíc nezamestnaných. Prispeli k tomu predovšetkým okresy Prešov, Vranov nad Topľou a Kežmarok, v ktorých počet nezamestnaných nad jeden rok presiahol 3,3 tisíca. V Košickom kraji nemalo v minulom mesiaci prácu viac ako jeden rok 23,3 tisíca evidovaných nezamestnaných. Najhoršia situácia bola v tomto kraji v okresoch Trebišov, Košice-okolie, Rožňava a Michalovce, keď v okrese Trebišov bolo viac ako 4,6 tisíca ľudí s nezamestnanosťou nad jeden rok a v okresoch Michalovce, Košice-okolie a Rožňava cez 3,1 tisíca týchto osôb.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: V uliciach Bratislavy dnes protestovali odborári, nepáči sa im úpadok sociálnej stránky štátu​

Tretím najhorším krajom je z hľadiska dlhodobej nezamestnanosti Banskobystrický kraj. V ňom je bez práce viac ako dvanásť mesiacov 18-tisíc osôb. Nad všetkými okresmi Banskobystrického kraja vyčnieva okres Rimavská Sobota, kde je dlhodobo nezamestnaných 5,2 tisíca ľudí. Lepšia situácia je v Žilinskom kraji, kde počet nezamestnaných nad jeden rok na konci mája dosiahol 8,2 tisíca osôb. Nasleduje Nitriansky kraj, ktorý v tejto kategórii eviduje 6,5 tisíca nezamestnaných. V Trenčianskom kraji počet dlhodobo nezamestnaných ľudí predstavoval 5,1 tisíca. V Bratislavskom kraji bolo minulý mesiac bez práce viac ako jeden rok 5,1 tisíca ľudí a v Trnavskom kraji 4,3 tisíca osôb.

 

Prečítajte si tiež: Pellegrini a spol. podajú v NR SR návrh na odvolanie Matoviča


Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa v máji medzimesačne znížila o 0,08 percentuálneho bodu na 7,92 percenta. Medziročne miera nezamestnanosti na Slovensku však v minulom mesiaci stúpla o 0,72 percentuálneho bodu. Počet uchádzačov o zamestnanie pripravených ihneď nastúpiť do práce dosiahol máji tohto roka 217 162 osôb, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom pokles o 2 131 osôb.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ SITA

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok