Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -2°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.08.2013 09:46 Domov
Po strate zamestnania máte na zaradenie do evidencie 7 dní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.08.2013 09:46 Domov

Po strate zamestnania máte na zaradenie do evidencie 7 dníBRATISLAVA - Strata zamestnania patrí nesporne medzi ťažké životné situácie. Ak sa v nej ocitnete, je potrebné, aby ste osobne požiadali Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, a to do 7 kalendárnych dní odo dňa skončenia zamestnania. Urobiť tak je potrebné na úrade podľa miesta trvalého pobytu.


Marta Škodová zo spoločnosti Trexima: "O zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie vydá Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny oznámenie, a to následne treba odovzdať príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne zároveň s ďalšími požadovanými dokladmi a uplatniť si tak nárok na dávku v nezamestnanosti. Okrem toho musíte tiež fakt, že ste nezamestnaný, oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni. Poistné na zdravotné poistenie totiž za evidovaných uchádzačov o zamestnanie platí štát."

Výhod registrácie na úrade práce je niekoľko, napríklad odborná pomoc pri hľadaní nového zamestnania, ale aj možnosť finančnej pomoci formou dávky v nezamestnanosti, platenie poistného na zdravotné poistenie štátom a podobne.

Podrobnejšie informácie o postupe pri strate zamestnania, o podmienkach na priznanie dávky v nezamestnanosti, konkrétnych dokladoch, formulároch a ďalších náležitostiach na uplatnenie nároku na dávku v nezamestnanosti, prípadne na pomoc v hmotnej núdzi občanom poskytne úrad práce podľa miesta ich trvalého pobytu. Nájdete ich aj na stránke www.upsvar.sk a www.employment.gov.sk.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok