Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. sep. 2020Michal
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.08.2013 09:46 Domov
Po strate zamestnania máte na zaradenie do evidencie 7 dní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.08.2013 09:46 Domov

Po strate zamestnania máte na zaradenie do evidencie 7 dníBRATISLAVA - Strata zamestnania patrí nesporne medzi ťažké životné situácie. Ak sa v nej ocitnete, je potrebné, aby ste osobne požiadali Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, a to do 7 kalendárnych dní odo dňa skončenia zamestnania. Urobiť tak je potrebné na úrade podľa miesta trvalého pobytu.


Marta Škodová zo spoločnosti Trexima: "O zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie vydá Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny oznámenie, a to následne treba odovzdať príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne zároveň s ďalšími požadovanými dokladmi a uplatniť si tak nárok na dávku v nezamestnanosti. Okrem toho musíte tiež fakt, že ste nezamestnaný, oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni. Poistné na zdravotné poistenie totiž za evidovaných uchádzačov o zamestnanie platí štát."

Výhod registrácie na úrade práce je niekoľko, napríklad odborná pomoc pri hľadaní nového zamestnania, ale aj možnosť finančnej pomoci formou dávky v nezamestnanosti, platenie poistného na zdravotné poistenie štátom a podobne.

Podrobnejšie informácie o postupe pri strate zamestnania, o podmienkach na priznanie dávky v nezamestnanosti, konkrétnych dokladoch, formulároch a ďalších náležitostiach na uplatnenie nároku na dávku v nezamestnanosti, prípadne na pomoc v hmotnej núdzi občanom poskytne úrad práce podľa miesta ich trvalého pobytu. Nájdete ich aj na stránke www.upsvar.sk a www.employment.gov.sk.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok