Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.09.2020 21:55 Zahraničie
Plán EÚ: Zelenšia Európa a menej skleníkových plynov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2020 21:55 Zahraničie

Plán EÚ: Zelenšia Európa a menej skleníkových plynovBRUSEL - Národné energetické a klimatické plány budú pre prioritou európskej 27-ky dosiahnuť spoločné ciele týkajúce sa znižovania skleníkových plynov medzi rokmi 2021-2030.


To, že Európska komisia (EK) berie túto otázku vážne, svedčia aj slová jej predsedníčky Ursuly von der Leyenovej. Tá chce navýšiť spomenutý cieľ z aktuálnych 40 % na 55 %.

 


"Viem, že pre niektorých je to príliš a pre iných zas málo. Naše štúdie však ukazujú, že je možné to dosiahnuť. Najväčšie firmy samy žiadajú o stanovenie tohto cieľa," uviedla rodáčka z belgického Ixellesu.
 

Solárne panely či mini elektrárne

Niektoré krajiny už predstavili jasné plány, ako by sa členské štáty mohli dopracovať k zdravšiemu životnému prostrediu a vyššiemu podielu využívania obnoviteľných zdrojov.

 Ako sa uvádza v materiáli EK, Rakúsko plánuje nainštalovať 100-tisíc strešných solárnych panelov, Litva chce spotrebiteľom poskytnúť finančnú podporu na inštaláciu menších domácich elektrárničiek a Dánsko či Francúzsko by v najbližších rokoch radi investovali do veternej energie na mori.

 

Grécko a Portugalsko by pre zmenu chceli na bývalých miestach ťažby hnedého uhlia vybudovať solárne farmy.

 

Zvýšenie energetickej efektívnosti
V snahe zvýšiť energetickú efektívnosť Bulharsko plánuje zrekonštruovať viac ako 5 % verejných budov ročne. Lotyšsko má v pláne do roku 2030 renovovať 2000 viacbytových a 3000 rodinných domov.

 

Mohlo by vás zaujímať: Ľudstvo vyčerpalo pre rok 2020 všetky zdroje, ktoré je schopné príroda počas roka znova vyprodukovať

 

Rumunsko chce zriadiť investičný fond energetickej účinnosti financovaný zo súkromných a vnútroštátnych zdrojov, ako aj prostriedkov EÚ.reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok