30. jún. 2022Melánia
Hráč Evertonu Dominic Calvert-Lewin (vpravo) oslavuje po tom, ako skóroval proti Crystal Palace z Evertonu vo futbalovom zápase anglickej ligy Premier League FC Everton - Crystal Palace v Liverpoole 19. mája 2022. FOTO TASR/AP
20.05.2022 09:12 Šport
PL: Everton sa zachránil! Chelsea si rozdelila body s Leicesterom

LIVERPOOL – Karamelky sa zachránili! Zverenci Franka Lamparda v zápase s Crystal Palace predviedli famózny comeback a spoločne s fanúšikmi oslavujú zotrvanie v Premier League. Chelsea vďaka gólu Marcosa Alonsa remizovala s Leicesterom.

Everton otočil zápas zo stavu 0:2!

Domáci Everton prehrával s Crystal Palaceom po polčase 0:2, no v druhom dokázal otočiť na 3:2 a definitívne sa zachránil v najvyššej súťaži. O budúci ročník Premier League bojuje ešte Burnley, ktoré remizovalo na pôde Aston Villy 1:1 a na 17. mieste má rovnako bodov ako 18. Leeds United. Do konca súťaže zostáva už len záverečné 38. kolo. Za karamelky sa postupne presadili obranca Keane, Richarlison a tvrdou hlavičkou dokonal comeback Calvert-Lewin.

A post shared by Everton (@everton)

Chelsea iba remizovala s Leicesterom

Futbalisti londýnskej Chelsea remizovali vo štvrtkovej dohrávke 27. kola anglickej Premier League s Leicestrom City 1:1. Hostí poslal do vedenia už v 6. minúte James Maddison, o remízu sa zaslúžil po polhodine hry Marcos Alonso.

A post shared by Chelsea FC (@chelseafc)

Zdroj: Tasr, Netky, Oliver Petho