Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2022Tamara
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia, príslušníci 3. mechanizovanej roty levického práporu.
Ilustračná fotografia, príslušníci 3. mechanizovanej roty levického práporu.
29.11.2021 12:33 Domov
Ozbrojené sily utlmujú plánovaný výcvik. Čo sa stalo?
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.11.2021 12:33 Domov

Ozbrojené sily utlmujú plánovaný výcvik. Čo sa stalo?BRATISLAVA - Ozbrojené sily SR (OS SR) utlmujú plánovaný výcvik v súvislosti s núdzovým stavom a nasadením síl a prostriedkov na pomoc zdravotníctvu. V súčasnosti prebiehajúce výcvikové aktivity v Nemecku a Poľsku a rotácia jednotky nasadenej v Pobaltí budú dokončené.


„Ozbrojené sily hlavné výcvikové úlohy tohto roku splnili. Podarilo sa nám dobehnúť sklz vo výcviku z minulého roku, dokončíme plánované medzinárodné cvičenia, akými je účasť 11. mechanizovaného práporu na cvičení Combined Resolve XVI v Nemecku a rotácia našich vojakov v Pobaltí spojená s výcvikom v Poľsku. Aktuálne prijaté opatrenia v súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom a predpokladom výraznejšieho nasadenia síl a prostriedkov na pomoc v boji s pandémiou nás vedú k utlmeniu výcviku tak, aby sme boli pripravení splniť stanovené úlohy,“ uviedol v tejto súvislosti náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko.

 V najbližšej dobe sa významná súčasť pozemných síl bude podieľať spolu s technikou na dlhodobo plánovanom medzinárodnom cvičení Combined Resolve XVI v Nemecku, ktoré má za cieľ preveriť interoperabilitu OS SR s jednotkami spojencov. 

 

 

Zároveň v sobotu vyrazila nová rotácia do spojeneckej operácie Predsunutá prítomnosť v Pobaltí. Slovensko tu prvýkrát nasadí nové samohybné kanónové húfnice Zuzana 2. Počas presunu, ktorý je súčasťou výcviku, sa vojaci spolu s technikou zúčastnia na spoločnom výcviku s poľskými a americkými delostrelcami vo výcvikovom priestore Orzysz.

 

Prečítajte si: Kto bude od pondelka zabezpečovať testovanie zamestnancov?

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: wbn.sk/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok