Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Úvodné foto: Jozef Oklamčák a Oliver Andrásy boli z Gruzínska veľmi nadšení
Úvodné foto: Jozef Oklamčák a Oliver Andrásy boli z Gruzínska veľmi nadšení
10.07.2018 09:42 Osobnosti
Oklamčák, Andrásy, Fischer, Molnárová a ďalšie osobnosti boli súčasťou slovenskej delegácie v Gruzínsku
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.07.2018 09:42 Osobnosti

Oklamčák, Andrásy, Fischer, Molnárová a ďalšie osobnosti boli súčasťou slovenskej delegácie v GruzínskuTBILISI - Známy odborník na ženskú krásu a prezident Československého Leva Jozef Oklamčák spolu s honorárnym konzulom Gruzínska na Slovensku Nodarim Giorgadzem po veľmi náročnom rozhodovaní vybrali slovenskú delegáciu 35 osobností z oblasti kultúry, vedy, umenia, športu, médií a zástupcov z parlamentu, miestnych úradov a podnikateľskej sféry, ktorá navštívila nedávno Gruzínsko v rámci projektu „Ako sa lepšie spoznať“.


A keďže pri výbere bol aj Jozef Oklamčák, tak v delegácii okrem iných nechýbali ani členovia jeho zoskupenia osobností Československý Lev humorista Oliver Andrásy, kardiochirurg Viliam Fischer, speváčka Marcela Molnárová, neurochirurg Robert Illeš, fotograf Pavol Harum, či bývalý stolnotenisový reprezentant a tréner, neskôr poradca prezidenta Rudolfa Schustera Miroslav Marek.

 

Návšteva sa uskutočnila pri príležitosti 100. výročia nezávislosti Gruzínska, 25. výročia podpísania diplomatických vzťahov medzi Gruzínskom a Slovenskom a 40. výročia gruzínsko-slovenského filmu „Racha, láska moja“, ktorý rozpráva o histórii Gruzíncov a Slovákov.

 

Cesta do Gruzínska sa uskutočnila na základe pozvania honorárneho konzula Gruzínska na Slovensku Nodari Giorgadzeho, ktorý celú túto cestu aj financoval.

 

Slovenská delegácia navštívila a spoznala mestá Tbilisi, Gori,  Borjomi, unikátne historické pamiatky, región Kacheti, známy svojou výrobou vína, zoznámila sa s gruzínskou históriou, architektúrou, kultúrou, umením, folklórom, gruzínskou gastronómiou, turistikou a spoznávala ekonomický potenciál Gruzínska.

 

Ako sme sa dozvedeli od Jozefa Oklamčáka, do kráľovskej rodiny  Československého Leva boli v Tbilisi boli prijatí aj štyria noví členovia, zubná lekárka Henrieta Tomášová, šéfredaktorka Plus jeden deň Ivana Mandáková, generálny riaditeľ Lúčnice Martin Turner a honorárny konzul Gruzínska na Slovensku Nodari Giorgadze.

 

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netky.sk/cik

Foto:  FOTO: Pavol HarumNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok