Obhajca Leicester vydrel v závere bod na ihrisku Stoke City

NETKY.SK • 17 December 2016, 18:23 • 2 min

LONDÝN - Úradujúci šampión anglickej Premier League Leicester City remizoval v sobotňajšom stretnutí 17. kola na ihrisku Stoke City 2:2. Zverenci trénera Claudia Ranieriho síce hrali od 28. minúty bez vylúčeného Jamieho Vardyho a v polčase prehrávali už o dva góly, v závere ale vydreli aspoň bod. Vyrovnanie zariadil v 88. minúte Daniel Amartey.

Futbalisti FC Chelsea natiahli sériu víťazstiev v najvyššej anglickej súťaži na jedenásť. V stretnutí 17. kola uspeli na trávniku Crystal Palace najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól zápasu dal Diego Costa v 43. minúte hlavičkou po centri Cesara Azpilicuetu. Zverenci Antonia Conteho majú istotu, že Vianoce prežijú na čele tabuľky, momentálne majú na konte 43 bodov.

Jedenástym ligovým triumfom za sebou vyrovnali Londýnčania klubový rekord. "Získali sme veľmi dôležité tri body. Tešia ma víťazstvo aj pohľad na tabuľku," povedal Azpilicueta. "Máme sebavedomie, sme v dobrej kondícii, top hráči sú vo vrcholnej forme a predvádzame organizovaný futbal," dodal pre web BBC ďalší obranca Gary Cahill.

Premier League - 17. kolo:

Crystal Palace - FC Chelsea 0:1 (0:1)

Gól: 43. Costa, 25.259 divákov

Middlesbrough FC - Swansea City 3:0 (2:0)

Góly: 18. a 29. Negredo, 58. De Roon, 28.302 divákov

Stoke City - Leicester City 2:2 (2:0)

Góly: 39. Krkič, 45.+3 Allen - 74. Ulloa, 88. Amartey, ČK: 28. Vardy (Leicester), 27.663 divákov

Sunderland AFC - Watford FC 1:0 (0:0)

Gól: 49. van Aanholt, 40.267 divákov

West Ham United - Hull City 1:0 (0:0)

Gól: 76. Noble (z 11 m), 56.952 divákov