NHL: Slováci nebodovali, z výhry sa tešilo iba chicagske duo Hossa, Pánik

NETKY.SK • 14 December 2016, 07:54 • 2 min

NEW YORK - V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa predstavilo deväť slovenských hokejistov, všetci však vyšli bodovo naprázdno.

Z víťazstva sa tešili iba Marián Hossa s Richardom Pánikom, ich Chicago triumfovalo na ľade New Yorku Rangers v zostave s Marekom Hrivíkom 2:1. New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali s Washingtonom 2:4. Halák kryl 34 striel, Capitals natiahli víťaznú sériu na päť zápasov.

Peter Budaj s Mariánom Gáboríkom nezabránili prehre Los Angeles na ľade Buffala 3:6. Kings viedli 2:0, Sabres však v druhej tretine v priebehu šiestich minút otočili na 4:2. Jack Eichel sa v drese domácich blysol dvomi gólmi a asistenciou. Budaj zneškodnil 18 pokusov, Gáborík si pripísal plusku. Detroit v útoku s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom prehral s Arizonou 1:4. Nedarilo sa ani Edmontonu s Andrejom Sekerom, kanadský tím podľahol Columbusu 1:3. Husársky kúsok sa podaril Caroline, ktorá v tretej tretine zmazala trojgólové manko, nasúkala Vancouveru poltucet a napokon zvíťazila 8:6.

sumáre:

BUFFALO SABRES - LOS ANGELES KINGS 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)

Góly: 30. O'Reilly (Ristolainen), 34. Eichel (Okposo, Moulson), 34. Gionta (Falk, Larsson), 36. Eichel (Okposo, Moulson), 56. Kane (Eichel, Okposo), 60. Reinhart (Ristolainen) - 3. Kopitar (Lewis, Muzzin), 28. Carter (Toffoli, Forbort), 45. Carter. Brankári: Lehner - BUDAJ (34.-40. Zatkoff), strely na bránku: 26:33, 18.375 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - WASHINGTON CAPITALS 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 10. Nelson (Clutterbuck, Seidenberg), 31. Kuljomin (Leddy, Cizikas) - 23. Connolly (Eller, Vrána), 28. Williams (Vrána, Kuznecov), 42. Niskanen (Orlov, Johansson), 59. Niskanen (Kuznecov, Carlson). Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 28:38, 12.730 divákov.

NEW YORK RANGERS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Fast (Lindberg) - 26. van Riemsdyk (Panarin, Anisimov), 39. Anisimov (Campbell, Panarin). Brankári: Raanta - Darling, strely na bránku: 34:26, 18.006 divákov.

CAROLINA HURRICANES - VANCOUVER CANUCKS 8:6 (2:1, 0:4, 6:1)

Góly: 6. Aho (Pesce, Stempniak), 10. Skinner (Hanifin, Ryan), 42. Skinner (Ryan, Rask), 45. Hainsey (Faulk, Rask), 45. Rask (Ryan, Skinner), 46. Faulk (Lindholm, J. Staal), 53. J. Staal (Lindholm, Nordström), 60. Stempniak (Faulk) - 8. Baertschi (Horvat, Burrows), 25. Burrows (Baertschi, Trjamkin), 26. Granlund (Eriksson), 29. Hutton (Sutter), 35. Baertschi (H. Sedin, D. Sedin), 55. Sutter (Gudbranson). Brankári: Ward (26. Leighton) - Miller (46. Markström), strely na bránku: 36:34, 11.721 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - SAN JOSE SHARKS 2:3 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Hyman (Matthews, Nylander), 28. Matthews (Nylander, Gardiner) - 53. Braun (Tierney, Karlsson), 55. Pavelski (Braun, Marleau), rozh. náj. Couture. Brankári: Andersen - Jones, strely na bránku: 31:42, 19.380 divákov.

DETROIT RED WINGS - ARIZONA COYOTES 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 17. Athanasiou (Nyquist, Vanek) - 3. DeAngelo (Rieder, Ekman-Larsson), 20. Crouse (Vrbata), 23. McGinn (Holland, Chychrun), 52. McGinn (Duclair, Holland). Brankári: Howard - Smith, strely na bránku: 38:19, 20.027 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ST. LOUIS BLUES 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)

Góly: 25. Neal (Johansen), 27. Forsberg (Arvidsson, Ekholm), 44. Johansen (Wilson), 50. Fisher (Wilson, Arvidsson), 51. Ribeiro (Smith, Fiala), 59. Fisher (Watson) - 11. Shattenkirk (Tarasenko), 17. Reaves (Brodziak, Edmundson), 22. Hunt (Tarasenko, Shattenkirk). Brankári: Rinne - Allen (51. Hutton), strely na bránku: 36:26, 17.113 divákov.

MINNESOTA WILD - FLORIDA PANTHERS 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 12. Parise (Pominville, Brodin), 25. Haula (Niederreiter, Coyle), 30. E. Staal (Pominville, Spurgeon), 47. Koivu (Zucker, Granlund), 49. Zucker (Dumba, Brodin) - 56. McIlrath (Marchessault, Smith). Brankári: Dubnyk - Luongo (49. Reimer), strely na bránku: 22:30, 18.754 divákov.

DALLAS STARS - ANAHEIM DUCKS 6:2 (0:0, 1:1, 5:1)

Góly: 34. Johns (Jamie Benn, Seguin), 46. Hamhuis (Jamie Benn, Spezza), 47. Cracknell (Oduya), 51. Eaves (Hudler), 53. Jamie Benn (Jordie Benn, Seguin), 54. Faksa (Jordie Benn) - 36. Getzlaf (Rakell), 42. Perry (Getzlaf). Brankári: Niemi - Gibson (53. Bernier), strely na bránku: 27:36, 17.543 divákov.

EDMONTON OILERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Pitlick (Letestu, Kassian) - 28. Gagner (Wennberg, Werenski), 48. Atkinson (Gagner, Wennberg), 49. Calvert (Anderson). Brankári: Talbot - Bobrovskij, strely na bránku: 34:31, 18.347 divákov.

Jaroslav Halák (NY Islanders) 58:20 34/38 89,5

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/