NBA: Frustrovaný Durant zabral, Oklahoma zvíťazila

NETKY.SK • 14 December 2015, 07:23 • 2 min

NEW YORK - Až predĺženie muselo rozhodnúť o víťazstve Oklahomy nad Utahom 104:98 v nedeľňajšom zápase zámorskej basketbalovej NBA. Do veľkej prestávky nastrieľali domáci hráči iba 38 bodov (prehrávali 38:51), čo bolo ich sezónne prvopolčasové minimum. Potom zdvihli hlavy a zásluhou klasického dua Kevin Durant (31 bodov) a Russell Westbrook (25 bodov, 11 doskokov, 5 asistencií) dotiahli zápas do predĺženia, v ktorom dominovali 8:2.

Hráči Oklahoma City natiahla sériu víťazných zápasov na päť, s Utahom doma neprehrali deviaty súboj za sebou počnúc sezónou 2010/2011. "Bol som frustrovaný zo svojho výkonu v prvom polčase. Počas prestávky som si vravel, že sa musím upokojiť a snažiť sa jednoducho strieľať na kôš,“ povedal Kevin Durant, ktorý v prvom polčase uspel iba dvakrát z trestných