Nagy prekonal ďalší rekord a na 1500 m voľným spôsobom je ôsmy

NETKY.SK • 7 December 2014, 21:22 • 2 min

DAUHA - Slovenský reprezentant Richard Nagy obsadil 8. miesto v pretekoch na 1500 m voľný spôsob na plaveckých majstrovstvách sveta v krátkom bazéne v katarskej Dauhe.

Nagy sa predstavil v nedeľu predpoludním v tzv. pomalších rozplavbách, kde výkonom 14:35,50 min výrazne prekonal svoj doterajší slovenský rekord z októbrovej Plzne (14:38,64) a obsadil 2. miesto. V súčte s podvečerným finále najlepšej svetovej osmičky plavcov na 1500 m to však vyšlo pre 21-ročného zverenca Gabriela Barana na výslednú 8. priečku, keďže jeho čas z predpoludnia prekonali iba šiesti nepriami súperi. Majstrom sveta sa stal Talian Gregorio Paltrinieri v rekorde svetového šampionátu 14:16,10 min.

"Išlo sa mi super. Začal som rýchlo a na poslednej dvojstovke som to už cítil. Ináč som spokojný. Celkovo bol šampionát jedna fantázia. Jedinou čiernou škvrnou bola tunajšia doprava. Bazén bol výborný, výkony tiež, panovala tu dobrá nálada. Nič nám nechýbalo," uviedol spokojný Richard Nagy.

Pre plaveckého vytrvalca platilo v Dauhe čo štart - to prekonaný vlastný národný rekord. Pred dosiahnutím slovenského maxima na 1500 m v. sp. sa mu to isté predtým podarilo aj na 400 m polohové preteky (4:07,94) a 400 m voľný spôsob (3:43,51). Ôsme miesto Nagya na 1500 m v. sp. je druhým najlepším umiestnením slovenského plavca na práve skončených MS v Dauhe po piatkovej piatej priečke Tomáša Klobučníka na 200 m prsia.

MS v plávaní v krátkom bazéne - Dauha (Kat.):
1500 m v. sp.: 1. Gregorio Paltrinieri (Tal.) 14:16,10 min - rekord MS, 2. Oussama Mellouli (Tun.) 14:18,79, 3. Ryan Cochrane (Kan.) 14:23,35,... 8. Richard Nagy (SR) 14:35,50 - slovenský rekord