Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.09.2020 09:10 Domov
Na vysokých školách sa začína akademický rok: Ako bude prebiehať vyučovanie?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.09.2020 09:10 Domov

Na vysokých školách sa začína akademický rok: Ako bude prebiehať vyučovanie?BRATISLAVA – Na viacerých slovenských vysokých školách a univerzitách sa v pondelok začína zimný semester akademického roka 2020/2021.


Poznačený bude koronakrízou, na viacerých fakultách univerzít sa bude výučba na začiatku realizovať dištančnou formou.

 

Na seminároch najviac 50 osôb

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sú napríklad všetky podujatia s hromadnou účasťou na najväčšej slovenskej univerzite na Slovensku - Univerzite Komenského (UK) v Bratislave i na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave zrušené až do odvolania.

 

Otvorenie akademického roka na STU sa uskutoční vo formáte online záznamu s vystúpeniami rektora Miroslava Fikara a predseda akademického senátu STU Mariána Peciara. Akademická obec si ho môže pozrieť v pondelok od 14.00 h, informuje o tom STU na svojom webe.

 

STU informuje, že na seminároch či laboratórnych cvičeniach sa v zimnom semestri stretne najviac 50 osôb. Každý zamestnanec a študent univerzity je povinný ku dňu začiatku výučby na univerzite elektronickou formou vyplniť zdravotný dotazník. Na niektorých fakultách univerzity sa prvé týždne bude vyučovať výlučne dištančnou formou.

 

 

Semafor a aktuálna situácia

Prípadné zmeny ohľadom organizácie výučby a zmeny v úrovniach semafora budú na vysokých školách realizované v reakcii na aktuálnu epidemiologickú situáciu.

 

"Úroveň semafora si budú fakulty určovať tiež sami v závislosti od výskytu prípadov tak, ako je to definované v odporúčaniach epidemiologického manuálu rezortu školstva," uvádza sa na webe STU.

 

Vo všetkých vnútorných priestoroch univerzít, a to vrátane internátov, je povinné nosenie ochranných rúšok, dezinfekcia rúk pri vstupe do budov a dodržiavanie rozstupov najmenej dva metre.

 

Zároveň pri prezenčných prednáškach odporúčajú univerzity zníženie počtu študentov v skupine, intenzívne vetranie a dlhšie prestávky medzi jednotlivými prednáškami.

 

Na niektorých vysokých školách sa akademický rok začne o týždeň neskôr, a to v pondelok 28. septembra.reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok