Na Majstrovstvách Slovenska v boxe obhájili tituly Tankó, Zátorský, Vaňo a Tlkanec

NETKY.SK • 7 December 2014, 21:11 • 2 min

BRATISLAVA - Na majstrovstvách Slovenska mužov v boxe (5. - 7. 12.) vo Vienna Gate v Bratislave-Petržalke sa v deviatich kategóriách tešili z titulu pästiari zo šiestich oddielov.

Po dve prvenstvá si vybojovali KO Box Club Galanta (Viliam Tankó v kategórii do 52 kg, Ladislav Matúš do 56 kg), ŠKP Bratislava (Michal Zátorský do 60 kg, Tomáš Vaňo do 64 kg) a usporiadajúci klub 1. Bratislavská Boxerňa (Erik Tlkanec do 91 kg, Alexander Szabo nad 91 kg). Raz vystúpili na najvyšší stupienok borci z BC Trnava (Tibor Kružel do 69 kg), MŠK Vranov nad Topľou (Patrik Glezl do 75 kg) a BC Dubnica (Ján Džanaj do 81 kg). Pre nízky počet boxerov sa nesúťažilo v najľahšej hmotnosti do 49 kg.

Tituly z vlaňajších majstrovstiev Slovenska v Nitre obhájila štvorica Tankó, Zátorský, Vaňo a Tlkanec. Prekvapením bola prehra Matúša Strniska z ŠKP Bratislava s Jánom Džanajom z BC Dubnica 0:3 na body v hmotnosti do 81 kg.

„Myslím si, že napriek neúčasti niektorých boxerov mohli diváci vidieť zaujímavé duely. Po organizačnej stránke bol domáci šampionát veľmi dobre pripravený,“ uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenskej boxerskej federácie (SBF) Ján Brandejs.

V ženskej kategórii dominovali na M-SR pästiarky BC Ružinov, ktoré z dovedna piatich finálových duelov vyhrali až štyri. Prvenstvá si zo spomenutého oddielu vybojovali Silvia Pekareková (do 48 kg), Soňa Valachová (do 60 kg), Viera Skukálková (do 75 kg) a Andrea Śírková (nad 81 kg), v kategórii do 64 kg triumfovala Diana Kulinová z ŠKBS Komárno. "Valachovú sme vyhlásili aj za najlepšiu pästiarku majstrovstiev Slovenska. Medzi mužmi patril tento honor Tiborovi Kruželovi z BC Trnava, ktorý vyhral kategóriu do 69 kg," doplnil informácie Ján Brandejs.

Majstrovstvá Slovenska v boxe v Bratislave (5. - 7. 12.) - nedeľňajšie výsledky finálových duelov:

MUŽI:

kategória do 52 kg: Viliam Tankó (KO Box Club Galanta) - Adam Aponyi (BC Veľké Úľany) - Tankó vyhral technickým k.o. v 1. kole
do 56 kg: Ladislav Matúš (KO Box Club Galanta) - Peter Kontár (ŠKP Bratislava) 3:0 na body
do 60 kg: Michal Zátorský (ŠKP Bratislava) - Marek Košút (BS Žilina) - Zátorský vyhral technickým k.o. v 2. kole
do 64 kg: Tomáš Vaňo (ŠKP Bratislava) - Kristián Nguyen (1. Bratislavská Boxerňa) 3:0 na body
do 69 kg: Tibor Kružel (BC Trnava) - Mário Zábojník (BC Dubnica) 3:0 na body
do 75 kg: Patrik Glezl (MŠK Vranov nad Topľou) - Henrich Bagin (ŠKP Bratislava) 3:0 na body
do 81 kg: Ján Džanaj (BC Dubnica) - Matúš Strnisko (ŠKP Bratislava) 3:0 na body
do 91 kg: Erik Tlkanec (1. Bratislavská Boxerňa) - Michal Gavaj (MŠK Vranov nad Topľou) 3:0 na body
nad 91 kg: Alexander Szabo (1. Bratislavská Boxerňa) - Givi Mikeladze (BT Legends Bratislava) 3:0 na body

ŽENY:
do 48 kg: Silvia Pekareková (BC Ružinov) - Eva Novotná (UFC Nitra) - Pekareková vyhrala technickým k.o. v 2. kole
do 60 kg: Soňa Valachová (BC Ružinov) - Sandra Slováková (BT Lučenec) 3:0 na body
do 64 kg: Diana Kulinová (ŠKBS Komárno) - Alena Gondášová (BT Lučenec) 2:1 na body
do 75 kg: Viera Skukálková (BC Ružinov) - Andrea Diničová (BC Ružinov) 3:0 na body
nad 81 kg: Andrea Šírková (BC Ružinov) - Tünde Koczkásová (ŠKBS Komárno) 3:0 na body