Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. nov. 2022Henrieta
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Musela sa rozhodnúť sama.
Musela sa rozhodnúť sama.
31.03.2020 06:53 Kultúra
Musela sa rozhodnúť, či sa zmieri s predsudkami okolia alebo radšej prežije celý život v samote
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.03.2020 06:53 Kultúra

Musela sa rozhodnúť, či sa zmieri s predsudkami okolia alebo radšej prežije celý život v samote„No, bohužiaľ, zlomené srdcia sa hoja veľa rokov."


Prinútiť niekoho milovať sa nedá

Som presvedčená, že čo sa citu týka, len máločo sa dá ovplyvniť. Nie je možné vybrať si, koho bude človek ľúbiť. Jáj, keby sa to dalo, viaceré bolesti by sa v jedinej sekunde zahojili a obalili sa do upokojenia. Či si srdce vyhliadne niekoho v úplnom protiklade, a či sa dokonca rozhodne zahľadieť absolútne nesprávnym smerom, ktorý sa navyše bude pokladať za mierne nemorálny, to je záležitosť plynúca si vlastným tempom. Jednoznačne sa ale môže zvoliť, ako sa s láskou naloží.

 


Rozum to vie
 Dá sa jej voľný priechod alebo sa radšej odlúči, vyrovná sa s odsúdením okolia alebo sa pre pokoj svedomia utiahne do ústrania v samote, to všetko je pod patronátom rozumu.


Lucinda Riley o tom napísala úchvatný román Tieňová sestra. Je to tretí diel série Sedem sestier, ale čítať sa dá bez poznania predchádzajúcich častí.

 

 

Odštartovala to smrť
Istý záhadný a nesmierne bohatý muž, si adoptoval šesť dievčat, a hoci on sám nebol ženatý, dával im nielen pozornosť, dobrú výchovu a rodičovskú lásku, ale aj taký domov, do ktorého by sa s radosťou vracali. Tatko slaný, ako ho nevlastné dcéry zvykli oslovovať, však náhle zahynul a okrem nezodpovedaných otázok, ktorých bolo neúrekom, po sebe zanechal aj čosi iné. Každej z nich daroval súradnice, ktoré by ich v prípade záujmu doviedli k skutočnému pôvodu.

 

 

Takto sa začína aj príbeh Star, ktorá je tou najmenej výraznou, najviac mlčanlivou, najmenej hľadajúcou vlastný prospech. Musí objaviť hlas a zakričať ním tak nahlas, že aj hviezdy na oblohe jej venujú láskavý pohľad. Kým však objaví schopnosť volať za seba, použije odkaz zosnulého, aby konečne prezrela a uvidela, kým je.

 

Dva v jednom

Pre sériu Sedem sestier je typický príbeh v príbehu. Ten, kto titul stisne v dlani, nájde nielen životnú púť dievčaťa zo súčasnosti, ale aj pohnutý osud niekoho z ďalekej minulosti. Starino puto je, zdá sa, späté so slečnou Florou, ktorá v 19. storočí zamútila vody v Londýne.

 

 

Trochu neotesaná
Flora nevynikala vznešenosťou, ktorá bola neodmysliteľným doplnkom dámy, ani len ktovieako krásna nebola. Dalo by sa povedať, že ju definovala spolovice neotesanosť a spolovice drzosť. Mala však dobrú povahu, starostlivosť si nechávala najmä pre zvieratá. A aká len bola obetavá! Dala do popredia šťastie iného, hoci to znamenalo samotu. Jej život bol ako hojdačka, raz klesala, potom stúpala... Z nenápadného vidieka sa preniesla do vyberanej spoločnosti, dokonca až do povedomia kráľa. A odtiaľ ju odvialo tajomstvo.

 

 

Tieňová sestra je román o tom, že niektoré hriechy spred rokov zasahujú aj ďalšiu generáciu. Bude tam aj Veľká vojna, aj zlý skutok vykonaný v mene lásky. Je to nádherné čítanie, pre ktoré nezaspí nejedno oko.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok