Murrayho zvolili tretíkrát v kariére za Športovca roka Veľkej Británie

NETKY.SK • 19 December 2016, 08:42 • 2 min

BIRMINGHAM - Najlepším britským športovcom roka 2016 sa podľa očakávania stal tenista Andy Murray. Dvadsaťdeväťročný Škót získal singlové prvenstvá na Wimbledone i olympijských hrách v Rio de Janeiro a rok zakončil na prvom mieste svetového rebríčka.

Murray tak získal prestížne ocenenie už rekordný tretíkrát. Tešil sa z neho i vlani a v roku 2013.

Koncoročné prvé miesto v singlovom rebríčku ATP si zabezpečil triumfom 6:3, 6:4 nad Srbom Novakom Djokovičom vo finále turnaja majstrov v Londýne. Bol to už jeho piaty titul v rade, pričom pocit prehry nepozná od 16. septembra.

Na druhom mieste v ankete BBC, ktorá vyvrcholila nedeľňajším ceremoniálom v Birminghame, sa umiestnil dvojnásobný olympijský šampión v triatlone Alistair Brownlee a tretiu priečku obsadil olympijský šampión v skokoch na koni Nick Skelton.