Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.11.2022 18:00 Relax
Ľudia budú v dôsledku otepľovania viac zomierať na infekčné choroby
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.11.2022 18:00 Relax

Ľudia budú v dôsledku otepľovania viac zomierať na infekčné chorobyŽENEVA - Ľudia budú v budúcnosti v dôsledku globálneho otepľovania viac zomierať na infekčné choroby. V stredu to uviedol riaditeľ Svetového fondu na boj proti AIDS, TBC a malárii Peter Sands. TASR správu prevzala z agentúry AFP.


Svetový fond v roku 2022 podľa Sandsových slov zaznamenal narastajúci vplyv zmeny klímy na ľudské zdravie. Napríklad zvýšený počet prípadov malárie sa dá pripísať čoraz častejším tropickým búrkam, pričom konkrétne spomenul tohtoročné mimoriadne rozsiahle záplavy v Pakistane. Sands dodal, že tie časti Afriky, ktoré predtým neboli zasiahnuté maláriou, sú v súčasnosti ohrozené, keďže stúpajúca teplota vytvára lepšie životné podmienky pre komáre šíriace toho ochorenie aj vo vyšších nadmorských výškach. Obyvateľstvo týchto oblastí voči malárii nemá vytvorenú imunitu, čo spôsobí zvýšené riziko úmrtí na toto ochorenie. Medzi ďalšie ochorenia, ktorých šírenie môže negatívne ovplyvniť klimatická zmena, patrí aj tuberkulóza. Tou podľa Svetového fondu často trpia ľudia, ktorí museli opustiť svoje domovy – častokrát sú vystresovaní a bez prístupu k adekvátnemu ubytovaniu a strave. Zdravie ľudstva bude tiež v budúcnosti ovplyvňovať potravinová neistota, domnieva sa Sands. Svetový fond na boj proti AIDS, TBC a malárii, známy aj pod skráteným anglickým názvom The Global Fund, finančne najviac podporujú krajiny zoskupenia G7, najmä Spojené štáty a Francúzsko. "Pre ľudí, ktorým slúžime v tých najchudobnejších, najmarginalizovanejších a najzraniteľnejších komunitách sveta, bol rok 2022 brutálny... HIV, tuberkulóza a malária tam zabíjajú oveľa viac ľudí, než COVID-19," vyhlásil britský bankár Sands. reklama


reklama


Zdroj: TASR / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok