Muchu po zápase nosili na rukách: Vychytal ManCity!

NETKY.SK • 18 Marec 2013, 10:41 • 2 min

LONDÝN - FC Everton zvíťazil v prvom sobotňajšom zápase 30. kola anglickej Premier League nad úradujúcim majstrom Manchestrom City 2:0 najmä zásluhou slovenského brankára Jána Muchu, ktorý si udržal čisté konto.

Tri body pre Everton zariadil v 32. minúte anglický stredopoliar Leon Osman a v závere stretnutia poistil víťazstvo chorvátsky útočník Nikica Jelavič. "The Citizens" môže mrzieť najmä nevyužité oslabenie súpera, ktorý od 61. minúty dohrával duel bez vylúčeného Stevena Pienaara.

V ďalšom stretnutí prehrali futbalisti Liverpoolu so Southamptonom 1:3. Za "The Reds", ktorí prerušili sériu troch víťazstiev, odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Arsenal Londýn si na ihrisku Swansea City pripísal tri body za víťazstvo 2:0. Zverenci Arsena Wengera sa ujali vedenia až v 74. minúte zásluhou obrancu Nacha Monreala a v nadstavenom čase upravil výsledok ešte útočník Gervinho.

Líder tabuľky Manchester United zvíťazil v poslednom sobotňajšom zápase nad predposledným Readingom 1:0 zásluhou gólu Waynea Rooneyho. Od druhého Manchestru City ho tak delí už pätnásť bodov.