MS v hokeji: Online zápas Slovensko - Švajčiarsko

NETKY.SK • 27 Máj 2021, 15:25 • 2 min

Program majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji pokračuje aj pre našu reprezentáciu. Po dvoch dňoch voľna nastupujeme na štvrtý zápas v základnej skupine proti Švajčiarsku.

Otvoriť časovú os

3. tretina

Zápas končí za stavu 1:8.

Koniec nášho 5 - minútového trestu.

Opäť gól v našej sieti. Stav zápasu 1:8. Romain Loeffel (R. Diaz, C. Bertschy) Posledné dva góly Švajčiarska padli počas 5-minútovej presilovky.

7 minút do konca zápasu, stav 1:7. Gól strelil Gregory Hoffmann (Andres Ambühl). Trest pre Rosandiča stále trvá (osobný trest).

Opäť vzájomné vylúčenie na oboch stranách. Hrá sa 4 na 4. Rosandič však opúšťa pre zranenie hraciu plochu. Nakoniec hráme v oslabení, vvylúčený len Rosandič a na 5 minút (za údajne opľutie súpera).

10 minút do konca zápasu, stav ostáva 1:6.

Slovensko konečne skóruje. Krištof 1:6.  Asistencia Peter Cehlárik.

15 minút do konca zápasu.

Švajčiari nepoľavujú, jednoduchá strela na Hudáčka, Kurashev 6:0, prihrával Untersander

Lantoši žrdka, druhá v zápase od Slovákov.

Švajčiari využívajú v úvodnej minúte tretej tretiny opäť svoju presilovú hru. Strela od modrej. Timo Meier (Santeri Alatalo, Nico Hischier). Stav stretnutia 0:5.

2. tretina

Na konci druhej tretiny budeme hrať ešte v oslabení. Gachulinec 2 minúty za podrazenie.

Ďalší gól v našej sieti. Prehrávame 0:4. Strela od modrej, odrazenie od zadného mantinelu, skóruje Gregory Hofmann.

Obrovský tlak pred našou bránou, Švajčiari takmer strelili štvrtý gól. Hudáček zachraňuje situáciu.

Koniec presilovky našich. Švajčiari mali dve obrovské šance, zvonila naša žrdka, Hudáček dvakrát výborne kryje. Stav ostáva nezmenený 0:3.

Slovensko hrá prvýkrát v zápase presilovku. Vyhrávame buly.

Koniec švajčiarskej presilovky. Hrá sa opäť 4 na 4.

Opäť presilovka pre Švajčiarov. Už štvrtá v zápase. Daniel Gachulinec - 2 minúty za hru vysokou hokejovkou.

V 26. minúte vyhrávajú Švajčiari už o 3 góly. 25 minúta Loeffel (Scherwey / Bertschy)

Veľká možnosť pre Hrivíka. Dávame žrdku.

Hrá sa 4 na 4. Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Kelemen – 2 min., nedovolené bránenie). Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Sven Andrighetto – 2 min., filmovanie pádu).

Uplynulo 25 sekúnd stredného dejstva. Ambühl zabojoval za bránou, Andrighetto 0:2.

1. tretina

Koniec prvej tretiny. Švajčiari vyhrávajú 1:0. Slovensko hralo v oslabení 6 minút, ale strelecky sme stále úspešnejší. (12:4)

Minúta do konca zápasu. Budeme hrať ďalšie oslabenie. Holešinský 2 mnúty za seknutie.

Získaame pásmo, Gernátova strela od modrej, Švajčiari chytajú. Prvá formácia Slovenska zavrela Švajčiarov v ich pásme.

Strely 8:4 pre Slovensko, a to sme hrali 5 minút v oslabeni.

5-minútové oslabenie nášho tímu sa skončilo. Stav 0:1.

Švjačiari sa dostali do útočného pásma. Diaz páli od modrej, od Studeničovej hokejky sa puk dostáva za Júliusa Hudáčka. Prehrávame 0:1 a trest pre Pospíšila stále platí.

Obrovská šanca, zabojovali sme za bránou. Liška získal puk po chybe brankára, no Sukeľ pred bránou minul.

Takmer sme založili v oslabení protiútok.

Švajčiari tlačia v našom pásme, zatiaľ sa bránime.

Pospíšil dostal 5 minút + do konca zápasu. narazenie súpera na mantinel, lakte boli vysoko.