4. dec. 2022Barbora
BratislavaBratislava 19°
Na snímke saudskoarabskí futbalisti oslavujú druhý gól Sálima Davsárího v zápase C-skupiny skupinovej fázy a MS vo futbale Argentína - Saudská Arábia v katarskom Lusaile 22. novembra 2022. FOTO TASR/AP
22.11.2022 13:49 Šport
MS 2022: Neskutočné! Saudská Arábia šokovala Messiho Argentínu

LUSAIL - Futbalisti Argentíny šokujúco prehrali vo svojom prvom zápase na 22. majstrovstvách sveta. V utorkovom stretnutí C-skupiny v katarskom meste Lusail podľahli Saudskej Arábii 1:2, ktorá tak ukončila ich sériu 36 zápasov bez prehry.

Taliansky rekord 37 zápasov bez prehry trvá naďalej

Argentínčania naposledy prehrali v roku 2019 v semifinále Copa America s Brazílou 0:2. V zápase ich poslal v 10. minúte do vedenia Lionel Messi z penalty, ktorý skóroval už na štvrtom šampionáte, no po prestávke zariadili šokujúci obrat Saleh Al-Sheri a Salem Al-Dawasri. Saudská Arábia štartuje na šiestych MS, najlepšie si viedla v roku 1994, keď prehrala v osemfinále.

Šancu na reparát bude mať Argentína v sobotu 26. novembra, keď nastúpi proti Mexiku (20.00), Saudi odohrajú svoj druhý zápas v C-skupine v rovnaký deň proti Poľsku (14.00).