Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze.
Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze.
28.02.2021 13:27 Domov
Ministerstvo životného prostredia chce zmierňovať zmenu klímy, mestá kvôli tomu dostanú 12 miliónov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.02.2021 13:27 Domov

Ministerstvo životného prostredia chce zmierňovať zmenu klímy, mestá kvôli tomu dostanú 12 miliónovBRATISLAVA - Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze a spôsoboch, ako sa pripraviť na nepriaznivé dôsledky globálneho otepľovania v každodennom živote. Nielen teoretickou výučbou, ale aj praktickou - v priestoroch škôl a školských areáloch.


Dnes nadobúda účinnosť 34 projektových zmlúv. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) podporilo z Nórskych grantov projekty pre akčné samosprávy a zelenšie školy. Aj vďaka zvýšenej alokácii získalo deväť slovenských miest spolu 12 miliónov eur a dvadsaťosem škôl si podelí 1 milión eur.

 

 

Zlepšeni kvality bývania

 

Zateplenie budov, viac zelene, vodozádržné opatrenia a aj podpora alternatívnych spôsobov prepravy. Vďaka financiám z Nórskych fondov mestá budú môcť zlepšiť kvalitu bývania a znížiť produkciu emisií CO2, či posilniť schopnosť reagovať na klimatické zmeny prostredníctvom plánovania a realizácie konkrétnych opatrení.

 

V minulom roku MŽP SR ako správca programu SK-Klíma (Granty EHP a Nórska 2014 - 2021) schválilo na základe odporúčania výberovej komisie žiadosti na projekt pre slovenské mestá s počtom obyvateľov nad 15 000 a výzvy pre základné a stredné školy. Vo februári 2021 získali podporu ďalšie tri mestá vďaka navýšeniu alokácie Programu SK-Klíma.

 

 

Vzájomná spolupráca

 

Žiadatelia budú vo svojich projektoch spolupracovať aj so subjektami z prispievateľských krajín (Nórsko a Island), čím prispejú k rozvoju vzájomnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a prispievateľskými štátmi.

Ministerstvo životného prostredia verí, že vďaka kvalitne realizovaným projektom sa podarí naplniť hlavný cieľ programu, t.j. zmierňovať zmenu klímy a prispôsobovať sa tejto zmene tak, aby sme všetci žili na čistejšej a zelenšej planéte.

 

 

Edukácia

 

Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze a spôsoboch, ako sa pripraviť na nepriaznivé dôsledky globálneho otepľovania v každodennom živote. Nielen teoretickou výučbou, ale aj praktickou - v priestoroch škôl a školských areáloch.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Ministerstvo životného prostredia/Netky Miloš Cíbik

Foto:  Pixabay, VI GroupNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok