Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. apr. 2021Rudolf
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Milan Krajniak
Milan Krajniak
14.12.2020 13:25 Domov
MInister práce Krajniak chce nový odklad splátok do SP
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.12.2020 13:25 Domov

MInister práce Krajniak chce nový odklad splátok do SPBRATISLAVA - Minister prichádza na dnešnú vládu s novým plánom.


Momentálne je na Slovensku od apríla tohto roku, platná novela zákona o sociálnom poistení (Zákon č. 68/2020 Z. z. o sociálnom poistení), ktorá umožňuje zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) odklad splatnosti poistného na sociálne poistenie. Podľa nej momentálne platí povinnosť uhradiť meškajúce platby do 31.decembra 2020.

 

Krajniak chce odklad

 

Keďže situácia ohľadne pandémie koronavírusu sa u nás nezlepšuje a vláda pristupuje k sprísňovaniu pravidiel, týkajúcich sa najmä podnikateľov a živnostníkov, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak, navrhne na vláde, schváliť odloženie odvodov do Sociálnej poisťovne až do 30. júna 2021.

 

„Situácia na trhu práce odzrkadľuje nepriaznivý vývoj pandemickej situácie. Dôsledkom toho je znížená schopnosť poistencov splácať odložené odvody a s tým súvisiace obavy o možnosť čerpania financií z Prvej pomoci plus. Preto chceme pomôcť zamestnávateľom a živnostníkom, aby sme ich odľahčili a zároveň ich uistili, že budú môcť aj naďalej čerpať príspevky z Prvej pomoci plus,“ uviedol Milan Krajniak.

 

Dotknuté osoby a Prvá pomoc plus

 

Predĺženie termínu odloženia odvodov do 30. júna 2021, sa bude týkať poistného, ktorého splatnosť mali poistenci odloženú za mesiace marec, máj, jún a júl v čase prvej vlny pandémie.

Rovnako sa odloženie termínu splatnosti odvodov bude týkať poistného za december 2020, ktoré bude splatné do 30. júna 2021.


Príspevky z Prvej pomoci plus môžu čerpať žiadatelia, ktorí nemajú zaplatené odložené poistné do Sociálnej poisťovne, ale majú dohodnutý splátkový kalendár so Sociálnou poisťovňou. Platenie dlžných súm za poistné počas splácania podľa dohodnutého splátkového kalendára, je oslobodené od úrokov.

 

Vštky podrobnosti týkajúce sa Prvej pomoci plus, môžu občania nájsť na webe pomahameludom.sk , ktorý zriadilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Ida Železníková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok