Testovaných na slovensku
181629
Infikovaných na slovensku
1525
Infikovaných svetovo
6573568
Úmrtí svetovo
388041
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Budova znovuotvoreného výrobného závodu minerálnych vôd Kláštroná v Kláštore pod Znievom, ktorý obnovila spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko.
Budova znovuotvoreného výrobného závodu minerálnych vôd Kláštroná v Kláštore pod Znievom, ktorý obnovila spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko.
16.04.2019 16:25 Ekonomika
Minerálna voda Kláštorná vďaka spoločnosti Kofola obnovila svoju prevádzku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.04.2019 16:25 Ekonomika

Minerálna voda Kláštorná vďaka spoločnosti Kofola obnovila svoju prevádzkuKláštor pod Znievom - Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko v utorok oficiálne prezentovala spustenie výroby minerálnej vody Kláštorná Kalcia vo výrobnom závode v Kláštore pod Znievom v okrese Martin.


Podľa generálneho riaditeľa Kofola, a. s., v Česku a na Slovensku Daniela Buryša dosiahla investícia niekoľko miliónov eur. "Začíname z nuly, závod niekoľko rokov vôbec nevyrábal. V tejto chvíli je v ňom šesť zamestnancov a ako bude rásť, bude rásť aj počet zamestnancov. 

 

"Máme logistickú výhodu, že náš závod v Rajeckej Lesnej je neďaleko. Takže si budeme s pracovníkmi v prvej chvíli pomáhať. Najskôr musíme zaplniť výrobnú kapacitu závodu. Budeme veľmi spokojní, keď sa dostaneme na kapacitu 20 miliónov fliaš ročne," uviedol Buryš.

 

 

"Keď sme prvýkrát vstúpili do výrobného závodu, vyzeralo to tam takmer ako počas obednej prestávky v roku 2015. Výrobné linky síce nebežali, ale vyzerali funkčné, priestory boli udržiavané a čakali na správneho investora, ktorý im vdýchne nový život." 

 

"Aj preto sme verili, že s našou skúsenosťou s tradičnými aj novými slovenskými značkami dokážeme s Kláštornou odštartovať ďalší úspešný príbeh," povedal generálny riaditeľ skupiny Kofola ČeskoSlovensko Jannis Samaras.

 

 

K výrobe Kláštornej sa vrátilo niekoľko pôvodných zamestnancov závodu. Medzi nimi aj Peter Legéň, zodpovedný za výrobu Kláštornej už v roku 1998 a v súčasnosti vedúci prevádzky vo výrobnom závode v Kláštore pod Znievom.

 

"Ľudia stále verili, že sa obnoví výroba. Videli sme, aká technológia tu je, a hlavne ten vrt. Verili sme, že niekto príde. Ak už nie z dôvodu technológie, tak z dôvodu vrtu, pretože patrí medzi najvýdatnejšie na Slovensku. Po prevzatí závodu sme naplánovali servisné kroky postupného oživovania jednotlivých zariadení linky a následne sa začalo s ich realizáciou," doplnil Legéň.

 

 

Marketingový manažér Kofola ČeskoSlovensko Pavol Chalupka dodal, že výsledkom niekoľkých mesiacov intenzívnej práce nielen vo výrobe je sýtená a jemne sýtená Kláštorná Kalcia v úplne novej fľaši od uznávaného dizajnéra Martina Turzíka. "Bude to prvá masovo predávaná voda v Česku a na Slovensku, ktorej fľaše sú vyrobené z 50 % recyklovaného plastu," uzavrel.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  SITA, Instagram, TASR,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok