Meszárošova Philadelphia pretrhla čiernu šnúru, hetrik Glencrossa

NETKY.SK • 18 Marec 2013, 10:12 • 2 min

NEW YORK - V troch zápasoch zámorskej NHL v noci na sobotu sa predstavil jediný slovenský hokejista. Obranca Andrej Meszároš sa so spoluhráčmi z Philadelphie tešil z víťazstva 2:1 po nájazdoch nad New Jersey. Rozhodujúci nájazd premenil kapitán "letcov" Claude Giroux.

Flyers sa tak revanšovali súperovi za stredajšiu prehru 2:5 a zároveň zastavili sériu siedmich víťazstiev "diablov" vo vzájomných konfrontáciách. Vďačiť za to môžu najmä brankárovi Iľjovi Bryzgalovovi, ruský reprezentant kryl v riadnom hracom čase a predlžení 27 striel súpera a v rozstrele zneškodnil pokusy Davida Clarksona i Patrik Eliáša. "Letcom" tak vychytal prvé nájazdové víťazstvo od 10. marca 2012. "Bryzgalov si zaslúži uznanie. V kľúčových momentoch predviedol niekoľko bravúrnych zákrokov," zložil poklonu Rusovi tréner Devils Peter DeBoer. Flyers napriek výhre zostávajú v nepostupovom pásme, aktuálne okupujú v tabuľke Východnej konferencie 11. priečku s trojbodovým odstupom na ôsmy Winnipeg. "Potrebovali sme toto víťazstvo ako soľ. Podržala nás oslabovková formácia, chalani v nej odviedli kusisko práce," uviedol pre portál nhl.com domáci kouč Peter Laviolette. Bryzgalovovi výdatne pomohli aj spoluhráči v obrane, hráči Philadelphie zblokovali dokopy 16 streleckých pokusov, z toho Kimmo Timonen a Andrej Meszároš po tri. Slovenský zadák počas 17:35-minútového pobytu na ľade vyslal jednu strelu.

Hviezdou noci bol útočník Calgary Curtis Glencross, ktorý sa na triumfe Flames nad Nashvillom (6:3) podieľal hetrikom, jeho druhým v profiligovej kariére. Fín Pekka Rinne vydržal v bránke "predátorov" len osem minút, po tom, čo inkasoval z prvých dvoch striel na jeho bránku, prenechal miesto náhradníkovi Chrisovi Masonovi. "Nemám na to žiadne vysvetlenie, som sklamaný," priznal Rinne. Flames dosiahli šieste víťazstvo v rade na domácom ľade.

V poslednom zápase noci podľahol Edmonton doma Detroitu 2:3 po predĺžení. Autorom víťaznej trefy bol v 64. minúte Rus Pavel Dacjuk.

Sumáre zápasov NHL:
PHILADELPHIA - NEW JERSEY 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Talbot, rozh. samostatný nájazd Giroux - 27. Clarkson. Brankári: Bryzgalov - Hedberg, strely na bránku: 22:28. Diváci: 19.971.

CALGARY - NASHVILLE 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Góly: 42., 46. a 60. Glencross, 7. Giordano, 8. Comeau, 24. Hudler - 26. Bourque, 44. Fisher, 58. Legwand. Brankári: Kiprusoff - Rinne (8. Mason), strely na bránku: 22:20. Diváci: 19.289.

EDMONTON - DETROIT 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 4. Hall, 37. Gagner - 45. Filppula, 55. Kronwall, 64. Dacjuk. Brankári: Dubnyk - Howard, strely na bránku: 32:28. Diváci: 16.839.