Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Maximálna dávka v nezamestnanosti sa od júla zvýši o viac ako 40 eur.
Maximálna dávka v nezamestnanosti sa od júla zvýši o viac ako 40 eur.
21.06.2021 10:43 Ekonomika
Maximálna dávka v nezamestnanosti sa od júla zvýši. Pozrite si, o koľko si prilepšíte
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.06.2021 10:43 Ekonomika

Maximálna dávka v nezamestnanosti sa od júla zvýši. Pozrite si, o koľko si prilepšíteBRATISLAVA - Maximálna suma dávky v nezamestnanosti sa od začiatku júla zvýši o viac ako 40 eur za mesiac.


Pri 31-dňovom kalendárnom mesiaci dosiahne maximum 1154,80 eura, kým v súčasnosti je to 1113 eur. V 30-dňovom mesiaci bude maximálna dávka od júla predstavovať 1117,50 eura, čo je zvýšenie z aktuálnych 1077,10 eura. Informovala o tom Sociálna poisťovňa.

 

Nová hranica maximálnej dávky v nezamestnanosti
Zvýšenie maximálnej výšky dávky v nezamestnanosti súvisí s nárastom maximálneho denného vymeriavacieho základu, ktorý vychádza zo všeobecného vymeriavacieho základu za rok 2020.

 

Nový maximálny denný vymeriavací základ, a teda aj nová hranica maximálnej výšky dávky v nezamestnanosti za mesiac, sa bude týkať len tých dávok, na ktoré vznikne nárok od 1. júla tohto roka.

Najvyššia možná dávka v nezamestnanosti sa od júla zvyšuje vzhľadom na rast priemernej mzdy na Slovensku, ktorá vlani medziročne stúpla o 3,8 % na 1133 eur.

 

Na dávku majú nárok tí, ktorí zarábali viac ako 2200 eur

Maximálny denný vymeriavací základ, z ktorého sa vychádza pri určovaní najvyššej možnej dávky, sa totiž počíta z dvojnásobku priemernej mzdy na Slovensku.

 

Maximálny denný vymeriavací základ bude od 1. júla tohto roka vo výške 74,50 eura a maximálna denná dávka v nezamestnanosti tvorí polovicu z tejto sumy, teda 37,25 eura.

 

Na maximálnu výšku dávky v nezamestnanosti majú od júla tohto roka nárok tí prepustení zamestnanci, ktorých hrubá mzda dosahovala najmenej 2266 eur.

Dávka v nezamestnanosti dosahuje 50 % z hrubého príjmu poistenca. Výška dávky sa určuje z vymeriavacích základov, ktoré žiadateľ dosiahol v posledných dvoch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky KZ

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok