Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. sep. 2021Vladislav
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda vlády SR Igor Matovič.
Predseda vlády SR Igor Matovič.
14.09.2020 15:26 Domov
Premiér nedopustí zánik športu, pomôcť chce aj rezort školstva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2020 15:26 Domov

Premiér nedopustí zánik športu, pomôcť chce aj rezort školstvaAj na ich reakcie a odpovede čakali mnohí športovci. Po reakcii premiéra i ministerstva môžu mať dôvod na upokojenie.


Ku aktuálnej situácii, s ktorou sa budú musieť popasovať športovci, sa vyjadril aj premiér Igor Matovič. Na svojom facebooku všetkých športovcov ubezpečil, že nedovolí, aby šport zanikol. „Všetkým, ktorým na kultúre a športe záleží, na známosť sa dáva, že nedovolím, aby ich Korona zložila k zemi,“ napísal premiér na svoj facebook v pondelok s tým, že konzílium podľa neho chce urobiť zbytočné opatrenie. „Tentokrát mám však pocit, že tlačíme až príliš na pilu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný,“ dodal Matovič.

 

Rezort školstva

K téme pomoci športu sa vyjadrilo aj Ministerstvo školstva, ktoré pracuje na troch schémach, ktorými bude štát športovcom pomáhať kompenzovať straty. Štátny tajomník Ivan Husár tiež namieta niektoré opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktoré podľa neho ohrozujú chod športu. Preto vyzýva o týchto opatreniach diskutovať.

 

 

Od začiatku októbra by sa totiž pôvodne mal päťnásobne znížiť maximálne povolený počet divákov na športových podujatiach. V piatok to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR.
 

Stretnutie

Ministerstvo školstva aj preto vo štvrtok usporiada stretnutie desiatich športových zväzov, sekcie športu MŠ a Ministerstva hospodárstva SR. Rozoberať budú návrh troch schém pomoci štátu športu.

 

 

Potreba súladu

Ivan Husár vyzýva ÚVZ, aby usmernenia ohľadom koronavírusu vopred konzultoval s vecne príslušným útvarom ministerstva. Zdôraznil, že opatrenia pri obmedzení počtu zhromaždených osôb v prípade rôznych typov podujatí sú nekonzistentné s veľkosťou športových hál či zimných štadiónov.

 

"Domnievame sa, že pri obmedzení hromadných podujatí je potrebné popri ochrane verejného zdravia myslieť aj na chod ekonomiky a krajiny. Zároveň v športe pri obmedzení počtu osôb je dôležité určiť, o aké osoby ide: ide o divákov, športovcov alebo všetky osoby? Navrhujeme, aby boli súťaže povolené a aby sa obmedzenia vzťahovali iba na počet prítomných divákov," povedal štátny tajomník.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Píše @vladimira.marcinko 💬 Kým ostatní dotknutí pandémiou sa ako tak rozbehli po pár mesačnej pauze, športovci a realizačné tímy ešte stále čakajú od vypuknutia pandémie na svoje prvé výplaty a príjmy. Prvé. Už je to viac ako 6 mesiacov, kedy sú v mínuse (zámerne hovorím v mínuse a nie na nule, lebo si povinnosti voči štátu plnia naďalej, aj keď sú bez príjmov- dane, poistenia...). Živitelia rodín ako ktokoľvek iný, ľudia s hypotékou a so starosťou ako prežiť ďalší mesiac. Ale nejde len o jednotlivcov, keď to zabalia športové kluby, lebo to finančne neustoja, nebude cesty späť k profesionálnemu športu v mnohých slovenských mestách. A to nie sú vyhrážky. Keď sa pozriete na poklesy tržieb, ktoré nastanú v dôsledku ochranných opatrení, hovoríme o scenári blízkej budúcnosti. Vybudovať športový klub s dobrým manažmentom, obsadením a výsledkami, nie je chvíľková záležitosť. Som posledné týždne mimo dianie a aktívnu politickú diskusiu v rámci koalície, ale toto zúfalstvo športovej a kultúrnej komunity ma zdvíha zo stoličky. Obrátila som sa na našu predsedníčku, aby tému krízovej podpory kultúry a športu otvorila na koaličnej rade. Keďže s veľkou pravdepodobnosťou nebudem môcť byť prítomná na najbližšej schôdzi NRSR, požiadam mojich kolegov poslancov, aby otázku podpory športu a kultúry posunuli aj na štvrtkovú hodinu otázok, kde majú poslanci priestor pýtať sa ministrov na konkrétne riešenia❗️ #zaludi #sport #kultura #pomoc

Příspěvek sdílený ZA ĽUDÍ (@za_ludi),

 

Od začiatku októbra by v súčasných zelených okresoch malo byť  v exteriérových podujatiach max. 200 osôb s rúškom a v interiérových hromadných podujatiach max. 100 osôb. V oranžových a červených okresoch má prísť k ešte k výraznejšiemu obmedzeniu - v exteriéri maximálne 100 osôb, resp. v interiéri 50 osôb.

 

V súčasnosti platí na Slovensku zákaz usporiadať exteriérové akcie nad 1000 a interiérové nad 500 osôb, v prípade červených a oranžových okresov do 500 osôb v exteriéri alebo nad 250 osôb v interiéri.

 

Ochranné pomôcky môžete objednávať na: shop.netky.sk.  Na sklade sú jednorázové ochranné rúška, textilné ochranné rúška a dezinfekčné gély.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Michal Albert

Foto:  TASR/Jaroslav Novák/Radovan StoklasaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok