Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.04.2018 14:11 Ekonomika
Malí a strední podnikatelia môžu získať dotáciu na projekty Smart Cities
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.04.2018 14:11 Ekonomika

Malí a strední podnikatelia môžu získať dotáciu na projekty Smart CitiesBRATISLAVA - Malí a strední podnikatelia z oblasti energetiky môžu získať od štátu dotácie na projekty zamerané na rozvoj inteligentných miest, takzvaných Smart Cities. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) už vyhlásil piatu výzvu na podporu Smart Cities na Slovensku.


„Tentoraz je výzva zameraná na manažment energií. Predkladané projekty môžu riešiť napríklad inteligentný systém verejného osvetlenia, software/hardware na meranie a riadenie verejnej infraštruktúry alebo zber dát o spotrebe energie v reálnom čase,“ informoval úrad podpredsedu vlády.

Úspešní žiadatelia môžu získať dotáciu až do výšky 198 tisíc eur. Výzva je určená pre malých a stredných podnikateľov, ktorí už majú preukázateľnú históriu v oblasti inovácií a grant využijú na dokončenie vlastných riešení. „Výsledkom podporeného projektu teda nebude len takzvaný nultý prototyp, ale aj jeho zavedenie a otestovanie v podmienkach konkrétneho slovenského mesta,“ dodal úrad.

ÚPVII výzvu vyhlasuje v spolupráci s Lotyšskou spoločnosťou Teliko, ktorá pôsobí na medzinárodnom trhu v oblasti technologického rozvoja, programovania, výroby a inteligentného riadenia. Predložené projekty bude hodnotiť medzinárodná odborná komisia. Malí a strední podnikatelia môžu záujem o štátnu dotáciu prejaviť do 14. mája. Podrobnejšie informácie môžu získať na internetovej stránke úradu podpredsedu vlády.

„Prostredníctvom týchto výziev pomáhame do slovenských miest zavádzať inovácie pre lepší život a súčasne podporujeme slovenských podnikateľov pri experimentálnom vývoji, aby sa presadili vo svetovom meradle,“ konštatoval podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Prvé výzvy na podporu Smart Cities úrad podpredsedu vlády vyhlásil v októbri minulého roka a boli venované manažmentu dopravy a digitalizácii verejnej správy mesta. Dotácie a možnosť zdokonaliť svoje riešenia v podmienkach Centra pre inovačné technológie vo Virgínii nakoniec získali dva projekty, a to Digitálna platforma na vizualizáciu urbanistického plánovania a Riešenie pre bezpečné rezidentské parkovanie.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok