Testovaných na slovensku
10288
Infikovaných na slovensku
426
Infikovaných svetovo
937560
Úmrtí svetovo
47428
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
06.10.2019 13:00 Zahraničie
Maďarsko začalo odoberať pasy vydané Ukrajincom.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2019 13:00 Zahraničie

Maďarsko začalo odoberať pasy vydané Ukrajincom.RIA Novosti – Maďarské orgány začali odoberať pasy, ktoré predtým rozdávali obyvateľom Zakarpatskej oblasti Ukrajiny. Oznámil to bývalý šéf regiónu Gennadij Moskaľ.


             Podľa neho maďarské občianstvo nezískali etnickí Maďari, ale Ukrajinci s falošnými dokladmi, ktoré nepoznajú jazyk a všeobecne žijú v iných mestách a regiónoch Ukrajiny. Ako uviedol Moskal, na získanie pasu v tejto krajine ide potenciálny migrant na univerzitu, kde sa podrobuje skúške na znalosť jazyka, alebo jeho príbuzní (matka alebo babička) musia byť maďarskými občanmi.

 

   „Ak v archíve je možné zakúpiť osvedčenie za úplatok, že ich rodičia žili v rokoch 1939 – 1944 na území Zakarpatia, naučiť sa maďarský, verte mi, je takmer nemožné. To sa musí robiť od detstva. Toto je najťažšia reč v Európe“,- uviedol bývalý šéf regiónu.

 

            Moskaľ dodal, že postup odňatia maďarského pasu je jednoduchý: polícia dostala pokyn zastavovať ľudí a kontrolovať dokumenty. Ak osoba preukáže maďarský pas a nebude vedieť hovoriť v maďarskom jazyku, pas sa odoberie.

 

            2. augusta sa informovalo, že na Ukrajine žije približne 300 tisíc občanov s maďarskými pasmi. Z toho dôvodu v minulom roku medzi krajinami došlo k diplomatickému škandálu. Dôvodom bolo video maďarského konzulátu v Zakarpatsku, na ktorom konzul rozdával Ukrajincom pasy v budove diplomatickej misie mesta Berehovo a priviedol ich k prísahe lojality Maďarsku. Následne sa ukázalo, že diplomat rozdával nie pasy, ale baliky dokumentov na získanie občianstva. Ukrajina vyhnala maďarského konzula z krajiny. Maďarsko odpovedalo podobne. Na Ukrajine pohrozili, že na takéto konanie úradov susedného štátu budú tvrdo reagovať.   reklama


reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok