Ľubomír Višňovský asistoval, Islanders prehrali

NETKY.SK • 18 September 2013, 08:05 • 2 min

NEW YORK - Z dvojice Slovákov, ktorí sa predstavili v utorkových prípravných stretnutiach klubov zámorskej hokejovej NHL, sa do kanadského bodovania zapísal len Ľubomír Višňovský.

Obranca New York Islanders prihral v kanadskej Regine proti Calgary Johnovi Tavaresovi, ktorého strelu dorazil do siete Matt Moulson. Islanders duel prehrali 2:4. Oba kluby odohrali aj duel v Calgary, aj v ňom boli úspešnejší hráči Flames (5:3). Zaujímavosťou je, že v oboch súbojoch sa druhá tretina skončila pomerom 4:1 pre Calgary.

V súboji obhajcov Stanleyho pohára z Chicaga s Detroitom chýbali na ľade domáci Michal Handzuš a Marián Hossa i hosťujúci Tomáš Tatar. Tomáš Jurčo z Detroitu raz ohrozil domácu bránku a hral vyše 10 minút. Chicago napokon vyhralo 2:0, shutout vychytal Corey Crawford. Dva zápasy odohral aj Columbus. Proti Buffalu (1:3) a ani v Minnesote (3:1) sa v drese Blue Jackets nepredstavil Marián Gáborík.

Výsledky utorkových prípravných stretnutí pred novým ročníkom zámorskej hokejovej NHL:
Columbus - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Washington - Boston 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Chicago - Detroit 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Minnesota - Columbus 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Winnipeg - Edmonton 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Calgary - New York Islanders 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
New York Islanders - Calgary 2:4 (0:0, 1:4, 1:0) - Ľubomír Višňovský (NYI) 0+1, hralo sa v Regine
Anaheim - Los Angeles 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)