Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vín
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vín
21.01.2021 10:59 Domov
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vína, neboli zistené žiadne nedostatky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 10:59 Domov

Inšpekcia kontrolovala kvalitu vína, neboli zistené žiadne nedostatkyŠtátna veterinárna a potravinová správa koncom roku 2020 vykonala kontrolu kvality 263 vzoriek vín. Bolo vykonaných 64 kontrol.


Štátna veterinárna a potravinová správa koncom roku 2020 vykonala kontrolu kvality, označovania a zdravotnej neškodnosti vína. Bolo vykonaných 64 kontrol, z toho 13 vo výrobných podnikoch, 12 v maloobchodných predajniach sudových vín, 12 v maloobchodných predajniach a vo veľkoobchodných skladoch 2 kontroly. Súčasne bolo vykonaných 25 kontrol pri dovoze vína z tretích krajín. Celkovo bolo ohodnotených 263 vzoriek vín. Neboli zistené žiadne nedostatky v kvalite.

 


Najviac kontrol bolo pri dovozoch vín mimo krajín Európskeho spoločenstva. V sledovanom období bolo spolu dovezených 9 cisterien z krajín Macedónsko, Južná Afrika, Čile a Argentína. Vína v spotrebiteľských baleniach pochádzali z Gruzínska, Argentíny, Nového Zélandu a Moldavska. Z nafľašovaných vín boli najviac dovezené odrodové vína so zvyškovým cukrom z Moldavska.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok