Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. okt. 2021Vladimíra
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vín
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vín
21.01.2021 10:59 Domov
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vína, neboli zistené žiadne nedostatky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 10:59 Domov

Inšpekcia kontrolovala kvalitu vína, neboli zistené žiadne nedostatkyŠtátna veterinárna a potravinová správa koncom roku 2020 vykonala kontrolu kvality 263 vzoriek vín. Bolo vykonaných 64 kontrol.


Štátna veterinárna a potravinová správa koncom roku 2020 vykonala kontrolu kvality, označovania a zdravotnej neškodnosti vína. Bolo vykonaných 64 kontrol, z toho 13 vo výrobných podnikoch, 12 v maloobchodných predajniach sudových vín, 12 v maloobchodných predajniach a vo veľkoobchodných skladoch 2 kontroly. Súčasne bolo vykonaných 25 kontrol pri dovoze vína z tretích krajín. Celkovo bolo ohodnotených 263 vzoriek vín. Neboli zistené žiadne nedostatky v kvalite.

 


Najviac kontrol bolo pri dovozoch vín mimo krajín Európskeho spoločenstva. V sledovanom období bolo spolu dovezených 9 cisterien z krajín Macedónsko, Južná Afrika, Čile a Argentína. Vína v spotrebiteľských baleniach pochádzali z Gruzínska, Argentíny, Nového Zélandu a Moldavska. Z nafľašovaných vín boli najviac dovezené odrodové vína so zvyškovým cukrom z Moldavska.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok